Rozpoczyna się Sezon na lwy! (video)

Skomentuj (1)

W podróż po Ameryce Południowej z Pasikoniem zaprasza Klub Dobrego Filmu Folwarku Walencja. Projekcja filmu „Sezon na lwy” 26 listopada o godzinie 19.00. Gościem specjalnym będzie autor Michał Szymczak.

„Sezon na lwy” to filmowa opowieść o wędrówce przez Amerykę Południową. Autor – Michał Szymczyk Pasikoniem zwany przemierza z namiotem bagna, pustynię solną, odgrywa przedstawienia teatralne na ulicach stolicy Boliwii, mieszka samotnie w dzikich górach. Podróż ta spontaniczna i zdawałoby się szalona - bez szczepionek, bez ubezpieczenia i praktycznie bez pieniędzy. Ameryka Południowa odkrywana przez Szymczyka na jego własny sposób staje się tylko tłem do wyrażenia jego filozofii życiowej, którą on sam określa mianem pasikonizmu. Film pełen barwnych i zabawnych sytuacji. Jak sam autor, z którym będzie można porozmawiać po zakończeniu pokazu filmu.

- Mówią o przejściu Ery Ryb w Erę Wodnika, mówią o zbliżającym się końcu kalendarza Majów, czyli o "końcu świata" (co jest wierutną bzdurą, gdyż "światem" nazywali Majowie dokładnie pełny obieg cyklu ewolucyjnego, który trwa prawie 26000 lat i który właśnie w 2012 się kończy, ale zaczyna nowy cykl), mówią o ogromnym zanieczyszczeniu Ziemi jak i pożywienia na Ziemi, mówią o zgnuśniałym kapitalizmie, konsumpcji i znieczulicy, mówią i mówią, ale to w Ciszy dzieje się najwięcej, dzieje się najmocniej. Tak stwierdziła moja siostra razu pewnego i ja Jej przyklaskuję, bo to piękne słowa, choć nawet ich by mogło już tu nie być.

To fragment przemyśleń Pasikonia. Czy pochodzi z „Sezonu na lwy” – przekonajcie się Państwo sami. „Sezon na lwy” rozpoczyna się w Kazimierzu 26 listopada o godzinie 19.00 w Folwarku Walencja.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę