Romuald Lipko nie żyje

Współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów Romuald Lipko nie żyje. Artysta zmarł w wieku 69 lat.
Autor muzyki do takich przebojów jak „Jolka, Jolka, pamiętasz”, „Bal wszystkich świętych”, „Aleja gwiazd”, „Takie tango” czy „Nic nie może wiecznie trwać”, współtwórca zespołu Budka Suflera, związany z Kazimierzem i wielokrotnie występujący w Miasteczku Romuald Lipko przegrał walkę z chorobą nowotworową.
- Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów – czytamy na stronie zespołu Budka Suflera. – Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera.
A jeszcze latem artysta zapewniał swoich fanów:
- Chorowałem, ale wyszedłem z tej choroby – mówił uśmiechnięty. – Póki co nabieram energii. Czuję się fantastycznie. Mam uśmiech.
Ten uśmiech i „miliony kilogramów energii”, wsparcie od fanów sprawiły, że mimo choroby artysta uczestniczył w rozpoczętej jesienią wspomnieniowej trasie koncertowej Budki Suflera „45 lat! Powrót do Korzeni”. 14 lutego miał się odbyć ich koncert w macierzystym Lublinie….
Lipko był związany z Kazimierzem. Był zaprzyjaźniony z tym miejscem. Tu na Miejskich Polach miał swój dom. Tu wielokrotnie koncertował, uczestniczył w życiu społeczności lokalnej m.in. jako gość na uroczystościach szkoły w Dąbrówce.

Skomentuj



Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę