Rajd rowerowy po produkt lokalny

Jeszcze tylko do 2 czerwca przyjmowane są zapisy na bezpłatny udział w "Rajdzie rowerowym po produkt lokalny". Impreza odbędzie się w pierwszy weekend czerwca.

„Rajd rowerowy po produkt lokalny” to jedyna i jak na razie największa w Polsce impreza rowerowa, której tematem przewodnim jest poznawanie produktów lokalnych i tradycyjnych. Co ważne, udział w rajdzie jest bezpłatny. W tym roku rowerowa impreza odbędzie się w dniach 5 - 6 czerwca.

Jednak dla wszystkich chcących wziąć udział w tym wydarzeniu mamy bardzo ważną informację: zapisy przyjmowane będą tylko do 2 czerwca.

- To świetna oferta turystyczna na aktywne spędzenie wolnego czasu podczas długiego czerwcowego weekendu – zachęcają organizatorzy. – Jest tylko jeden warunek: trzeba poruszać się na rowerze.

W roku ubiegłym podczas pierwszej edycji imprezy w rajdzie wzięło udział ponad 100 uczestników z sześciu województw.
- W tym roku organizatorzy wybrali 18 miejsc przy szlakach Krainy Rowerowej, gdzie będzie można zatrzymać się, pogawędzić z twórcami, degustować i kupić spożywcze produkty lokalne albo rękodzieło - czytamy w zapowiedzi imprezy. – Jeśli odwiedzą co najmniej trzy takie miejsca, będą mogli wziąć udział w losowaniu specjalnych upominków, czyli zestawów z produktami lokalnymi i tradycyjnymi.
Druga odsłona „Rajdu rowerowego po produkt lokalny” zyska na atrakcyjności między innymi dzięki większej liczbie rekomendowanych miejsc do odwiedzenia. Rodzime wyroby rowerzyści będą mogli obejrzeć, spróbować czy też zakupić w restauracjach, pensjonatach i agrokwaterach oraz w izbach tradycji i parku edukacyjnym, w olejarni i miniskansenie, w izbach produktów lokalnych, a nawet w stacji badawczej ekologii, klimatu i dziedzictwa kulturowego subregionu. Jak podają organizatorzy, w jednym z punktów będzie urządzone specjalnie dla rowerzystów retro-atelier w stylu z epoki przełomu XIX i XX w.

Rajd zakończy się w Celejowie w „Agrokwaterze pod Jabłonią”, gdzie wszyscy uczestnicy imprezy spotkają się na pikniku. Każdy rowerzysta na pamiątkę otrzyma certyfikat oraz mapy i przewodniki po Krainie Rowerowej. Jak zdradzają organizatorzy, szczęśliwcy wylosują także upominki, m.in.: przetwory z płatków i owoców róży, przetwory z pigwowca, rękodzieło z papieru, syropy z mniszka lekarskiego czy oleje tłoczone na zimno.

UWAGA! Co zrobić aby wziąć udział w rajdzie?
Wystarczy zgłosić swój udział do 2 czerwca do godz. 13.00 mailem na adres: info@krainarowerowa.pl

Program imprezy:
Piątek, 5 czerwca

Godz. 8.30 - 9.00 - Rejestracja uczestników/Miejsce: Nałęczowski Ośrodek Kultury, Al. Lipowa 6, Nałęczów
Godz. 9.00 – 9.30 – Odprawa i zapoznanie uczestników rajdu z ideą imprezy, przedstawienie zasad przyznawania nagród, wręczenie schematycznych map z lokalizacją rekomendowanych miejsc z produktami lokalnymi. Udostępnimy także nieodpłatnie mapy turystyczne (ze szlakami rowerowymi) oraz przewodniki rowerowe po Krainie Rowerowej.
Godz. 9.30 - Rozpoczęcie rajdu

Sobota, 6 czerwca
Od rana do godz. 16.00 - Rajd
Godz. 16.30 - Zakończenie rajdu i piknik w „Agroturystyce pod Jabłonią” (adres: Celejów 35), posiłek, rozdanie pamiątkowych certyfikatów dla wszystkich uczestników i losowanie nagród dla osób, które odwiedziły podczas rajdu co najmniej 3 miejsca rekomendowane

Organizatorem Rajdu jest Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”. Impreza jest współfinansowana ze środków pomocowych Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym Rajdu.

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę