Przedwiośnie sztuki

Skomentuj (1)

zobacz więcej (10)

Do 19 kwietnia w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać można prace ponad pięćdziesięciu kazimierskich artystów na wystawie „Przedwiośnie sztuki w Kazimierskiej Kolonii Artystycznej” . 

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki otwarto wystawę zatytułowaną „Przedwiośnie sztuki w Kazimierskiej Kolonii Artystycznej”. Powstała ona z inicjatywy Mariusza Mazurka – dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym. Intencją organizatorów tego wydarzenia było pokazanie w jak najszerszy sposób dzisiejszego kazimierskiego środowiska artystycznego. Na wystawie będziemy mogli obejrzeć prace ponad pięćdziesięciu artystów, z których większość należy do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

- Sądzę, że wystawa ta stanie się imprezą cykliczną, gdyż jest to rodzaj otwarcia czy też przedotwarcia sezonu kazimierskiego i chciałbym, aby wydarzenie to na trwałe wpisało się do kalendarza imprez – mówi dr Waldemar Odorowski, kierownik Kamienicy Celejowskiej – oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oraz prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. – W Kazimierzu taki przegląd jest potrzebny, ponieważ każdy artysta biorący udział w wystawie, ma możliwość zobaczenia, jak i co malują inni. Poza tym utwierdzenie się w takiej grupie dodaje energii i chęci do dalszego malowania.

Wydarzenie to udowadnia, że w Kazimierzu Dolnym się nadal maluje, tak jak kiedyś, że wciąż istnieje tu kolonia artystyczna.

- Na wystawie zobaczymy prace ponad 50 artystów – mówi dr Waldemar Odorowski. – To świadczy o szerokości zjawiska, jakim jest środowisko kazimierskie i przekłada się na to, że Kazimierz nadal jest bardzo żywą i twórczą kolonią artystyczną. Zaś wszyscy odwiedzający wystawę będą mogli zobaczyć, że kazimierskie środowisko artystyczne jest bardzo liczne i bardzo zróżnicowane, a przez to bardzo interesujące.

- Na wystawie prezentuje  swoje prace przeszło 50 artystów – różne techniki, tematyka, które łączy jedno - Kazimierska Kolonia Artystyczna – magiczne miejsce przyciągające najwybitniejszych artystów i jednocześnie takie, w którym każdy może artystą się poczuć - mówi Mariusz Płoszaj - Mazurek dyrektor KOKPiT, pomysłodawca imprezy.

 

Wystawę będzie można oglądać do 19 kwietnia 2014 roku.


Fot. Mariusz Płoszaj - Mazurek

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę