Profesjonalni amatorzy

Kazimierski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Jacka Kośmińskiego, Sławomira Oronia i Leszka Furtasa. Są to artyści określani mianem malarzy amatorów, jednak niejeden profesjonalista może pozazdrościć im dorobku artystycznego.
Wernisaż wystawy odbędzie się 6 września o godz. 12.00 w siedzibie Kazimierskiego Ośrodka Kultury przy ul. Lubelskiej 12.
JACEK KOŚMIŃSKI
Ur. w 1969 roku w Kazimierzu Dolnym. Członek towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.
Znany w środowisku kazimierskich malarzy jako nieśmiały, skromny pejzażysta.
Wychodzące spod pędzla Kośmińskiego płótna urzekają nastrojem, ciepłym klimatem, gdzie odbywa się subtelna gra koloru i światła. Uwieczniona przestrzeń, zatrzymuje odchodzącą z pejzażu architekturę... (Mieczysława Goś)
Wystawy: kwiecień 2001 - Kazimierski Ośrodek Kultury; styczeń 2002 - Galeria - Łazorek: październik 2002 Chatka Żaka - Lublin.

LESZEK FURTAS
Urodzony w Kazimierzu Dolnym w 1955 r. Tu mieszka i tworzy. Od 1987 r. członek Towarzystwa Sztuk Pięknych w Lublinie, oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.
Uczestnik plenerów malarskich w miastach partnerskich Kazimierza Dolnego i Puław: Berlinie - Steglitz, Staufen (Niemcy) i Nieuwegein (Holandia).
Swoje prace prezentował od 1980 roku na wystawach w Polsce, Niemczech i Holandii.
Posiada obrazy w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą - U.S.A., Niemcy, Węgry, Francja, Watykan, Indie.

SŁAWOMIR OROŃ
Urodzony w 1960 r. w Kazimierzu Dolnym. Tutaj też mieszka i maluje. W latach 1979 – 1980 należał do Terenowego Związku Plastyków, który powstał przy MDK (rozwiązany z chwilą wprowadzenia stanu wojennego).
W roku 1982 ukończył Studium Reklamy Handlowej w Lublinie, gdzie przez 2 lata malarstwa uczył Go prof. Z. Podciechowski.
Wystawy:
1980 – pierwsza wystawa indywidualna w Zespole Szkół Chemicznych w Puławach
1981 – wystawa w MDK w Kazimierzu Dolnym
1981 – wystawa zbiorowa w MDK w Lublinie
2003 – wystawa zbiorowa w Kazimierskim Ośrodku Kultury.
Udział w wielu aukcjach charytatywnych.
Prace w posiadaniu osób prywatnych.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę