Poznaj tajniki kuchni żydowskiej

Skomentuj (14)

Odczuwasz monotonię swojego domowego menu? Chciałbyś coś zmienić? Jeśli tak – to propozycja „Siódmego Lasu” jest dla Ciebie. Weekendowy warsztat „Kuchnia żydowska” rozpoczyna się 13 stycznia.

Siódmy Las to siedlisko położone między Kazimierzem a Wąwolnicą we wsi Zawada.

- Z zachwytu nad tym zakątkiem Lubelszczyzny powstał koncept miejsca, w którym połączono piękno przyrody i siłę natury z tradycyjną architekturą domów i wnętrz, zdrową żywnością i pożytecznym spędzeniem czasu – mówią gospodarze.

W takim właśnie miejscu zagubionym wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego organizowane są w połowie stycznia warsztaty kuchni żydowskiej. Goście pod czujnym okiem Ryszarda Majewskiego z Akademii Smaków przygotują dania, które złożą się na całe menu – poczynając od przystawek, przez dania główne, na deserze kończąc. Będzie można poznać tajniki przygotowywania między innymi gehakte leber – żydowskiego kawioru, cymesu czy gefilte fisz - delikatnych pulpecików rybnych.

Warsztatom towarzyszyć będzie promocja albumu „Zapomniani. My Żydzi kresowi” Andrzeja Poleca, który przez blisko 20 lat fotografował ostatnie pokolenia żydowskich mieszkańców Podola i dawnej Galicji. Będzie okazja do spotkania i rozmowy z autorem.

Siedlisko Siódmy Las w Zawadzie zaprasza w dniach 13 – 15 stycznia. Koszt pobytu: 700 zł - w tym koszt warsztatu, 2 noclegi i pełne wyżywienie. Rezerwacje: 517 930 320.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • Onufry
  Kuchnia Zydowska - cebula, czosnek, rodzynki, trochę cukru do wszystkiego i wszystko, nie wiem za co płacić tyle pieniędzy.
 • Tadek
  Kto powiedział, że to dla wszystkich. Przecież wiadomo, biedni biednieją, bogaci się bogacą. Bogaci bedą wewnątrz, a reszta zza okienka. Jak wiejskie dzieci z czworaków. To sprawiedliwość dziejowa, moi drodzy. Radujcie się i nie narzekajcie. To gospodarka rynkowa. Każda ma możliwość zrobienia finansowej kariery i dopchania się do pańskiego stołu. To wolny kraj. Pozdrawiam. Wesołych i bez zazdrości Świąt oraz szczęśliwego. Może za rok wy będziecie w środku.
 • jerzyk
  Masza gdzies dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele , poza tym bywały większe koszty pobytu w dobrych pensjonatach i hotelach , wszystko zalezy od klientów do których kierowana jest oferta .
  Mnie nie powaliło z nóg , bo myślę realnie .Za 70 zł na pewno nikt nie zaproponuje takiej oferty.
 • Siódmy las
  "Wilegiatura" to słowo bardzo popularne przed wojną i oznacza wypoczynek w willi poza miastem. Przedwojenna Warszawa jeździła "na wilegiaturę" np. do Mokotowa, czy Zakopanego.Odsyłam do Gabrieli Zapolskiej lub Hanny Muszyńskiej -Hoffmanowej.
 • rozmówca kontrolowany
  To jest związane z Wigilią. Informacja, że w tym roku wypada dzień przed Świętami!
 • ciekawy
  A co znaczy "wilegiatura"?
  Może to dlatego tyle kosztuje pobyt?
 • Kot w butach
  Dla pary to 1400 PLN. Ostre przegięcie z tą ceną z księżyca. Ale życzę powodzenia. Może będzie na tych warsztatach tłok? Może to oferta tylko dla osób z dużą kasą. Ciekawe ilu takich znajdą?
 • Siódmy las
  Siódmy las dziękuje za wszystkie komentarze i uprzejmie informuje, że p.Jerzyk nie jest ani właścicielem ani współwłaścicielem Siódmego lasu. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i pomyślności z okazji Świąt Bożego NArodzenia i na Nowy Rok.
 • TRex
  Szkoda że jeszcze do tego nie dodają gratis powietrza w słoikach.
  To wszystko co powiedzą na tym spotkaniu za 7 stów można spokojnie przeczytać w internecie...
 • Masza
  Jerzyk, taka "reklama" na pewno klientów nie przysporzy.Poirytowany
  (współ?)właścicielu Siódmego Nieba-wyluzuj :) Są i klienci na pościel z kory i na ręczne patchworki.Ale 700 zł za weekend to daleko idący optymizm.
 • jerzyk
  Miron , nie byłam w tym siedlisku ale patrząc na zdjęcia i wystrój wnętrz, wyglada zachęcająco, zwłaszcza jak porównam inne propozycje z pensjonatów gdzie oferuje się gościom pokoje urządzone bez gustu z tandetnymi dodatkami i pościelą z kory.
 • Miron
  jerzyk - chyba nie wiesz co mówisz, po to jest tu rubryka >komentarze< i każdy ma prawo napisać co myśli na dany temat. Jeśli ktoś się boi komentarzy to niech nie zamieszcza swoich informacji czy reklam. A swoją drogą 700zł to jest naprawdę drogo. Ja za pobyt w tym siedlisku , nie wiem czy dał bym 70zł.Pomarzyć dobra rzecz...
 • jerzyk
  Ciekawe dlaczego? moze mieli gościć cię za darmo ?dać nocleg , wyżywienie i jeszcze nauczyć gotowac gratis?
  Wszystko kosztuje , nigdzie nic nie dają za darmo .
  Jak cię nie stać to nie wynajmuj i nie komentuj .
 • Edyta
  cena warsztatów aż mnie zbiła z nóg

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę