Pożar na kazimierskim Rynku

Skomentuj (13)

zobacz więcej (28)

Pod jaki numer dzwonić, gdy zauważymy pożar? Jak zachować ostrożność w niebezpiecznych sytuacjach? Dzięki pokazom prezentowanym przez kazimierskich strażaków, nasza wiedza jest o wiele większa...

W sobotnie popołudnie na kazimierskim Rynku spore poruszenie. Najpierw dym z okna z jednej z kamienic, chwilę później straż pożarna działająca szybko, sprawnie i profesjonalnie. Tłumy turystów z zainteresowaniem podnoszą głowy do góry…

- Spokojnie, to tylko ćwiczenia - mówi Krzysztof Danisz, komendant OSP w Kazimierzu Dolnym.

Choć pokazy strażackie w Kazimierzu Dolnym są już tradycją, za każdym razem, gdy ulicami miasta pędzi wóz strażacki, wszyscy piesi przystają i rozglądają się dokoła.

- Jesteśmy to po to, by pokazać swoje umiejętności, ale także, by przypomnieć Państwu, gdzie dzwonić po pomoc i jak się zachować w sytuacji zagrożenia – mówi Krzysztof Danisz. – Jak wiadomo, każdy reaguje inaczej. Trzeba jednak przełamać stres, wyjąć telefon i zadzwonić do nas. Straż pożarna reaguje bardzo szybko.

Kazimierscy strażacy zaprezentowali gaszenie pozorowanego pożaru, ewakuację rannych oraz pokaz ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Zadania do łatwych nie należały, bo Rynek wypełniony był ludźmi po brzegi. Ale przecież większość działań, jakie prowadzi straż pożarna, należy do trudnych. Tym razem jak zwykle poradzili sobie perfekcyjnie.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (13)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Pokaż stopkę