Pożar na Dąbrówce

Wczoraj tuż przed południem doszło do pożaru budynku mieszkalnego na Dąbrówce. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał.
24 strażaków z 7 zastępów straży pożarnej z Kazimierza, Wierzchoniowa, Dąbrówki, Bochotnicy i Puław uczestniczyło w akcji gaśniczej w miejscowości Dąbrówka. Zapalił się parterowy drewniany budynek mieszkalny.
- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy poddasze w ogniu. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu dwóch rot gaśniczych w aparatach ochrony dróg oddechowych, przeszukaniu pomieszczeń, ugaszeniu źródła ognia, oddymieniu i sprawdzeniu całego domu kamerą termowizyjną – czytamy na profilu Facebookowym OSP KSRG Wierzchoniów. – Po wykonaniu czynności nasz zastęp oraz zastęp kolegów z OSP Dąbrówka został na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia oraz kontroli temperatury nadpalonych belek konstrukcji dachu.
Jak podaje straż pożarna, przepaleniu uległa część stropu nad pomieszczeniami i konstrukcja dachu nad częścią budynku.
- Pożar powstał prawdopodobnie od zwarcia instalacji elektrycznej – mówi Grzegorz Buzała oficer prasowy Straży Pożarnej w Puławach.
Budynek nie nadaje się w tej chwili do użytkowania. Pomoc dla pogorzelców zadeklarowała gmina.
- Byliśmy gotowi na czas remontu zabezpieczyć rodzinie lokal zastępczy w budynku strażnicy, ale zdecydowali się oni zamieszkać u rodziny – mówi burmistrz Artur Pomianowski, który odwiedził pogorzelców na miejscu zdarzenia.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę