Pożar na Dąbrówce

Wczoraj tuż przed południem doszło do pożaru budynku mieszkalnego na Dąbrówce. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał.
24 strażaków z 7 zastępów straży pożarnej z Kazimierza, Wierzchoniowa, Dąbrówki, Bochotnicy i Puław uczestniczyło w akcji gaśniczej w miejscowości Dąbrówka. Zapalił się parterowy drewniany budynek mieszkalny.
- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy poddasze w ogniu. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu dwóch rot gaśniczych w aparatach ochrony dróg oddechowych, przeszukaniu pomieszczeń, ugaszeniu źródła ognia, oddymieniu i sprawdzeniu całego domu kamerą termowizyjną – czytamy na profilu Facebookowym OSP KSRG Wierzchoniów. – Po wykonaniu czynności nasz zastęp oraz zastęp kolegów z OSP Dąbrówka został na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia oraz kontroli temperatury nadpalonych belek konstrukcji dachu.
Jak podaje straż pożarna, przepaleniu uległa część stropu nad pomieszczeniami i konstrukcja dachu nad częścią budynku.
- Pożar powstał prawdopodobnie od zwarcia instalacji elektrycznej – mówi Grzegorz Buzała oficer prasowy Straży Pożarnej w Puławach.
Budynek nie nadaje się w tej chwili do użytkowania. Pomoc dla pogorzelców zadeklarowała gmina.
- Byliśmy gotowi na czas remontu zabezpieczyć rodzinie lokal zastępczy w budynku strażnicy, ale zdecydowali się oni zamieszkać u rodziny – mówi burmistrz Artur Pomianowski, który odwiedził pogorzelców na miejscu zdarzenia.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę