Powstanie spektakl o Kazimierzu

Skomentuj (3)
Jaki jest Kazimierz widziany oczami dziecka, dowiemy się ze spektaklu, jaki powstanie podczas Warsztatu Wyobraźni. Już w najbliższy poniedziałek zaczynają się zajęcia teatralne, prowadzone przez Henryka Talara.
Zapraszamy dzieci i młodzież – miejscowych i tych, którzy tylko najbliższy tydzień spędzą w Miasteczku nad Wisłą – do udziału w Warsztacie Wyobraźni – zajęciach teatralnych, których zadaniem będzie wspólnie stworzyć własną sztukę o ich Kazimierzu i o ich kazimierskim życiu – od scenariusza po prezentację sceniczną.

Zajęcia trwać będą 2-3 godziny dziennie od 21 do 27 lipca, w porze najdogodniejszej dla uczestników. Spotkania odbywać się będą w Kolegium Sztuk Pięknych przy ul. Nadwiślańskiej 9. Zajęcia są bezpłatne.

Warsztat Wyobraźni poprzedzać będzie codzienne „słuchowisko na żywo” – Henryk Talar, którego pamiętamy z czytania Singera podczas pierwszego Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej – na Rynku czytać będzie fragmenty książek o Kazimierzu.

Henryk Talar – aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser. Absolwent PWST w Krakowie. Aktor teatrów: Dramatycznego w Szczecinie (1969-70), im. Bogusławskiego w Kaliszu (1970-73), warszawskich: Ateneum (1976-82; 1985-97) i Studio (1982-85). Dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie (1994-97) i Teatru Polskiego w Bielsku-Białej (1997-99).

Wielokrotnie nagradzany za wybitne role teatralne i telewizyjne. Występował w takich filmach, jak np. „Prom do Szwecji”, „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”, „Umarłem, aby żyć” „Na kłopoty Bednarski”, „Boża podszewka”, „M jak miłość”, „Prymas – trzy lata z tysiąca”, „Wiedźmin”, „Polskie drogi” czy „Na dobre i na złe”. Młodym widzom znany z takich ról jak np. profesora Tyszki w filmie „Szatan z 7 klasy” (2006), a także z filmów animowanych i gier komputerowych, gdzie jego głosem mówią postacie Truflogona w Opowieściach z Narnii: Książę Kaspian (2008), Mayrusa w „Krowach na wypasie” (2006) Aleksandra w „Pszczółce Mai” (1975) i wielu innych.

Zgłoszenia, pytania i propozycje należy kierować na adres e-mail: warsztatwyobrazni@wp.pl

Organizatorzy: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Bożena Gałuszewska&Marek Wojtczak, Kolegium Sztuk Pięknych.
Patron medialny: Kazimierski Portal Internetowy

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę