"Pogodni" w Kazimierzu

W niedzielę 24 lipca, odcinkiem „Wyjazd do Kazimierza” rozpoczął się „kazimierski” etap serialu „Pogodni”. Serial emitowany jest na antenie Telewizji Polskiej.

„Pogodni” to kilkuminutowy serial emitowany na antenach TVP1, TVP2, TVP Info, przedstawiający perypetie rodziny Pogodnych. Scenariusz serialu bazuje na prozie życia rodzinnego i związanych z nim śmiesznych sytuacji. Każdy z odcinków opowiada krótką historię i kończy się zabawną puentą. Aktorzy obsadzeni w ralach głównych to: Katarzyna Maternowska, Ireneusz Machnicki oraz Józef Jakacki.

 

Zdjęcia do serialu robione były w okolicach Zamościa, na Roztoczu, Pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim oraz oczywiście w Kazimierzu Dolnym.

 

- Kazimierz Dolny jest miejscem, które ze względu na swoją rozpoznawalność i prestiż stanowi istotną wartość dodaną do tego co chcemy pokazać na Lubelszczyźnie – mówi Krzysztof Komorski, p.o. kierownika Oddziału Marki Regionalnej „Lubelskie” z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. – Miasteczko i jego duch jest doskonałym uzupełnieniem innych elementów strategii promocji województwa takich jak: niezmącony miejskim gwarem wypoczynek, wielokulturowość czy ekowypoczynek.

 

Które fragmenty miasta zobaczymy w serialu „Pogodni”? Przede wszystkim kazimierski Rynek – w tle renesansowe kamienice, Górę Trzech Krzyży, wąwóz Korzeniowy, Wisłę i pokład statku parowego Kazimierz Wielki oraz werandę restauracji „Zielona Tawerna” i agroturystykę „Lipowa Dolina”.

 

- Miejsca te zostały wybrane wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta Kazimierz Dolny – tłumaczy Krzysztof Komorski.

 

Krótkie 3-minutowe etiudy są emitowane w TVP1, TVP2 i TVP Info – każdy nowy odcinek w sumie kilkanaście razy dziennie. Serial można obejrzeć również w Internecie.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę