Pogoda na Kazimierz jest zawsze

zobacz więcej (18)

Ciągle pada. Czy takie będzie całe tegoroczne lato?
Ostatni weekend zaskoczył wszystkich ulewnym deszczem. Niebo dosłownie połączyło się z ziemią strumieniami wody ulewnym deszczem, zmieniając suche zazwyczaj koryto Grodarza w kazimierską Jangcy.
- Kazimierska Jangcy... rowery i tramwaje wodne... czy takie lato nas czeka? – zastanawia się autor zdjęć, fotografik Maks Skrzeczkowski.
Meteorolog Wojciech Majik w Telewizji WP mówił, że tegoroczne lato zapowiada się na typowo polskie: z temperaturami w granicach w granicach 25 stopni, przelotnymi opadami deszczu i popołudniowymi burzami.
-Aby fajnie spędzić wakacje, trzeba będzie trafić w pogodę – uważa Majik.
Maks Skrzeczkowski zaprasza do Kazimierza przy każdej pogodzie.
- Tu nie sposób się nudzić. Po co więc jechać nad rzekę Jangcy, do Wenecji czy podziwiać wodospad Niagara? Tu znajdziesz wszystko ;-)
Takie klimaty, jak na zdjęciach, nie należą jednak do stałej kazimierskiej rzeczywistości, ale przypominają, że tu naprawdę przygoda czeka – jest na wyciągnięcie ręki.
Pogoda na Kazimierz trwa zawsze. Bo przecież nie ma złej pogody, może być tylko nieodpowiednie ubranie, a przede wszystkim … niewłaściwe nastawienie. Tu naprawdę nie można się nudzić, o ile się wie, jak z Kazimierza korzystać. Jeżeli potrafimy odnaleźć spokój i ciszę w sobie, to trafimy w wąwozy, na pola i łąki na wierzchowinach, nad rzekę i będziemy się cieszyć pięknem, które jest wokół – wystarczy je tylko dostrzec.

Fot. Maks Skrzeczkowski

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę