Podróż przez Polskę

Skomentuj (2)

zobacz więcej (7)

By poznać Polskę od podszewki, belgijski podróżnik Louis –Philippe Loncke wyruszył na niezwykłą wyprawę wzdłuż rzeki Wisły. Dotarł już do województwa lubelskiego, zaś 23 maja prawdopodobnie zawita do Kazimierza Dolnego.

Belgijski podróżnik Louis – Philippe Loncke wraz z drugim członkiem wyprawy – Tomaszem Grzywaczewskim 7 maja wyruszyli na niezwykłą wyprawę przez Polskę – od Rysów w Tatrach, aż po Bałtyk. Pierwszy etap wiódł przez tereny górskie: z Zakopanego przez Tatry, Beskid Żywiecki i Beskid Śląski, aż do Baraniej Góry. Drugi etap zmagań rozpoczął się dwa tygodnie później, na ostatniej dzikiej rzece Europy – Wiśle.

Skąd pomysł na taką wyprawę? Louis-Philippe Loncke chciał po prostu poznać Polaków i dowiedzieć się czegoś o polskiej kulturze. A oprócz tego Belg, spływając kajakiem, chce pokazać unikatowy i niemal nietknięty ręką ludzką szlak wodny, jak również podkreślić potrzebę jego ochrony. Podczas wyprawy powstaje film dokumentalny o Polsce widzianej oczami obcokrajowca. Głównym aspektem dokumentu jest piękno dzikiej natury i troska o środowisko. Wszystkich zainteresowanych tematem, zachęcamy do zajrzenia na stronę Poland Trek, gdzie na bieżąco można śledzić działania podróżnika.


Louis-Philippe Loncke dotarł już na Lubelszczyznę, gdzie pierwszy wieczór i noc spędził w „Pensjonacie Piotrawin”. Tu dzięki uprzejmości właścicieli obiektu zwiedził okolicę i z bliska przyjrzał się polskiej wsi. Natomiast 23 maja zawita do Kazimierza Dolnego.

 

Fot. Z archiwum Pensjonatu Piotrawin

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Marek
    Gość robi to oczym marze od dwudziestu lat,zazdroszcze.Kazimierz perła na wiśle chyba mnie już doprowadziło do łez...Kiedyś myśle że nidługo zrobie to samo!!!Pozdrawiam ludzi któży spełniają marzenia.:D
  • zdziadziały zgred
    Ludzie mają fajnie.....Zazdroszcze! Ale jeszcze spłyne w tym sezonie z Piotrawina do Kazika, to niezapomniana trasa!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę