Pod prąd

zobacz więcej (24)

Kazimierscy wodniacy rywalizowali ze sobą we wznowionych po latach Kazimierskich Regatach Wiosłowo – Żaglowych. Zawody zakończyła wspólna parada i koncert.

Wisła wraca do gry jako teren rywalizacji wodnych. Kazimierskie Towarzystwo Wiślane zorganizowało w piątek I Kazimierskie Regaty Wiosłowo – Żaglowe.

- Spodziewam się rywalizacji i świetnej zabawy, chociaż zajmę chyba ostatnie miejsce  – śmiał się przed zawodami Stanisław Lenart startujący w kategorii wiosłowo – żaglowej. – Myślę, że to kapitalna sprawa: robimy coś pod prąd: pod prąd zwyczajów, pod prąd tego, co robimy codziennie. Wracamy do tradycji i płyniemy pod prąd.

I rzeczywiście: kazimierscy wodniacy wspomagani przez załogę z Dęblina wystartowali na 360. km Wisły w górę rzeki w dwóch kategoriach: wiosłowo – żaglowej i kategorii open. Najlepszy okazał się Piotr Kielar. I to on właśnie będzie reprezentował Kazimierz w podobnych zawodach we wrześniu w Solcu.

- Wiaterek był bardzo słaby, wręcz znikomy, a czasami go w ogóle nie było i trzeba było podpierać się pychem – mówi Piotr Kielar startujący na wyposażonej w żagiel kazimierskiej pychówce. – Słońce świeciło udarowo. Jestem pod wrażeniem walki kolegów. Myślę, że ten kilometr to dobry dystans – ciężko byłoby przepłynąć więcej.

To pierwsza edycja zawodów wodniackich w Kazimierzu od lat 80.

- To dobry początek – mówi organizator Piotr Kielar. – Ludzie są zadowoleni. Jest entuzjazm  i będziemy to rozwijać. Kolejne regaty w przyszłym roku – w ostatnią sobotę wakacji. Będziemy rywalizować o nagrodę im. Józefa Czerpaka, legendarnego kazimierskiego przewoźnika, który na Wiśle pracował jeszcze w latach 70. Zajmował się przewozem, a zimą wytyczał po lodzie szlak przez rzekę.

Imprezę zakończył V Koncert Szantowy – wystąpił zespół Bridge Band.

Relacja na Facebooku
cz.1 >>>
cz.2>>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę