Piknik nad Wisłą z Muzeum Nadwiślańskim

Wycieczki ornitologiczne, prelekcje, spacery, rejsy i konkursy o tematyce przyrodniczej znajdą się w programie Pikniku nad Wisłą z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Dotychczasowe Dni Wisły w nowej w tym roku formie potrwają do 16 czerwca.

Piknik nad Wisłą planowany od 6 do 16 czerwca w Kazimierzu Dolnym jest częścią projektu „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wstęp - wolny.

Program:

6 – 16 czerwca warsztaty ornitologiczne / przystań żeglugi pasażerskiej
Warsztaty rozpoczynają się prelekcją na temat ptaków żyjących nad Wisłą. Następnie uczestnicy, wyposażeni w lornetki i atlasy, idą wraz z ornitologiem na wycieczkę po Kazimierzu Dolnym. Warsztaty kończą się godzinnym rejsem statkiem po Wiśle i konkursem. Czas trwania ok. 3 godz. Warsztaty adresowane są do zorganizowanych grup; zapisy pod nr tel. 81 8810326; przyrodnicze@mnkd.pl

7 czerwca godz. 10.00-13.00 plener plastyczny z nagrodami / bulwar nadwiślański
Plenery malarskie – działania edukacyjne, zachęcające do twórczej aktywności amatorów (wszystkie grupy wiekowe). Do dyspozycji uczestników będą węgiel, farby, pastele, kredki i … pejzaż nadwiślański. Zadaniem uczestników pleneru będzie wykonanie autorskiej pracy, dedykowanej Wiśle. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. W muzealnym namiocie będzie czynny punkt informacyjny o działalności Muzeum Nadwiślańskiego. Tu także będzie można pobrać materiały plastyczne. Tu także prezentowane będą wykonane prace.

8 czerwca godz. 11.00 Spacer tematyczny Muzeum – od nowa / Spichlerz Ulanowskiego, ul. Puławska 54

9 czerwca godz. 9.00 i 13.00 warsztaty ornitologiczne dla turystów indywidualnych / przystań żeglugi pasażerskiej

zapisy pod nr tel. 81 8810326; przyrodnicze@mnkd.pl;

14 czerwca godz. 10.00-13.00 plener plastyczny z nagrodami
/ bulwar nadwiślański

15 czerwca godz. 11.00 Spacer tematyczny Muzeum – od nowa / Spichlerz Ulanowskiego, ul. Puławska 54

 

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę