Piknik nad Wisłą z Muzeum Nadwiślańskim

Wycieczki ornitologiczne, prelekcje, spacery, rejsy i konkursy o tematyce przyrodniczej znajdą się w programie Pikniku nad Wisłą z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Dotychczasowe Dni Wisły w nowej w tym roku formie potrwają do 16 czerwca.

Piknik nad Wisłą planowany od 6 do 16 czerwca w Kazimierzu Dolnym jest częścią projektu „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wstęp - wolny.

Program:

6 – 16 czerwca warsztaty ornitologiczne / przystań żeglugi pasażerskiej
Warsztaty rozpoczynają się prelekcją na temat ptaków żyjących nad Wisłą. Następnie uczestnicy, wyposażeni w lornetki i atlasy, idą wraz z ornitologiem na wycieczkę po Kazimierzu Dolnym. Warsztaty kończą się godzinnym rejsem statkiem po Wiśle i konkursem. Czas trwania ok. 3 godz. Warsztaty adresowane są do zorganizowanych grup; zapisy pod nr tel. 81 8810326; przyrodnicze@mnkd.pl

7 czerwca godz. 10.00-13.00 plener plastyczny z nagrodami / bulwar nadwiślański
Plenery malarskie – działania edukacyjne, zachęcające do twórczej aktywności amatorów (wszystkie grupy wiekowe). Do dyspozycji uczestników będą węgiel, farby, pastele, kredki i … pejzaż nadwiślański. Zadaniem uczestników pleneru będzie wykonanie autorskiej pracy, dedykowanej Wiśle. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. W muzealnym namiocie będzie czynny punkt informacyjny o działalności Muzeum Nadwiślańskiego. Tu także będzie można pobrać materiały plastyczne. Tu także prezentowane będą wykonane prace.

8 czerwca godz. 11.00 Spacer tematyczny Muzeum – od nowa / Spichlerz Ulanowskiego, ul. Puławska 54

9 czerwca godz. 9.00 i 13.00 warsztaty ornitologiczne dla turystów indywidualnych / przystań żeglugi pasażerskiej

zapisy pod nr tel. 81 8810326; przyrodnicze@mnkd.pl;

14 czerwca godz. 10.00-13.00 plener plastyczny z nagrodami
/ bulwar nadwiślański

15 czerwca godz. 11.00 Spacer tematyczny Muzeum – od nowa / Spichlerz Ulanowskiego, ul. Puławska 54

 

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę