Pierwsza hala sportowa w gminie

Skomentuj (11)

zobacz więcej (7)

Dotąd bochotnickie dzieci lekcje wychowania fizycznego odbywały na korytarzu bądź, gdy pogoda pozwalała, na świeżym powietrzu. Teraz mają piękną halę sportową, z której korzystają także dzieci i młodzież z Kazimierza, a także inni zainteresowani. Środowiskowa sala sportowa została uroczyście odsłonięta z udziałem minister Muchy.

Szkoła Podstawowa w Bochotnicy powstała w 1938 r. Dopiero teraz wzbogaciła się o halę sportową, z której będą mogły korzystać nie tylko jej uczniowie, ale wszyscy zainteresowani, bo nowo powstały obiekt to środowiskowa sala sportowa.

Na sali znajduje się pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę siatkową i koszykową, w którą grać będzie można także na zewnątrz na nowym boisku z poliuretanu. Piłkę ręczną trenować będzie można na boisku trawiastym. W ramach inwestycji wykonano również parkingi, drogę dojazdową, nowy płot zaopatrzony w piłkochwyty i wewnętrzną kanalizację burzową.

Budowa obiektów sportowych w Bochotnicy trwała niewiele ponad rok, chociaż pierwsze plany pojawiły się już w latach 70 ubiegłego stulecia. W 1996 r. zawiązano I Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły Podstawowej w Bochotnicy pod przewodnictwem płk. Zenona Chojeckiego, którego plany okazały się jednak niemożliwe do zrealizowania. Te marzenia ziściły się dopiero dzięki determinacji ludzi tworzących II Społeczny Komitet Budowy Sali Gimnastycznej Przy Szkole Podstawowej w Bochotnicy powstały w 2000 r.: Andrzeja Pisuli, Edwarda Skocza, Andrzeja Plewickiego, Waldemara Kruka i Piotra Guza wspieranych przez miejscową społeczność. Inwestycja kosztowała około 2,6 mln zł, z czego tylko niewiele ponad jedna trzecia kosztów, dzięki staraniom burmistrza Grzegorza Duni, pochodziła z kasy gminy.

- Dzięki tej inwestycji otrzymaliśmy nowe możliwości, które zbliżają nas pod względem lokalowym do szkól miejskich. Wierzymy w to, że warunki, które posiedliśmy, przyczynią się do wszechstronnego rozwoju naszych uczniów – powiedział podczas uroczystego otwarcia hali sportowej dyrektor Szkoły Podstawowej w Bochotnicy Andrzej Pisula. – Sala gimnastyczna przy naszej szkole będzie służyła rozwojowi fizycznemu nie tylko młodych ludzi, ale będzie również salą środowiskową, która swoje podwoje otworzy na potrzeby szerszej grupy ludzi. Intencją naszą jest, aby służyła dobrze. Obiecuję, że z naszej strony zrobimy wszystko, aby sala funkcjonowała sprawnie, wszyscy chętni do uprawiania dyscyplin sportowych znajdą u nas swoje miejsce. Zapraszamy.

Już teraz oprócz dzieci z Bochotnicy korzystają z niej dzieci i młodzież z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu pozbawione sali sportowej w wyniku ubiegłorocznego wybuchu gazu w budynku swojej szkoły. Na lekcje wychowania fizycznego dowożone są tu gimbusami.


Środowiskowa sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Bochotnicy została uroczyście odsłonięta 17 grudnia. Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele władz oświatowych, samorządowych – wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Gościem honorowym była minister sportu Joanna Mucha, która wraz z dyrektorem szkoły Andrzejem Pisulą dokonała przecięcia wstęgi. Następnie obiekt został poświęcony przez ks. Grzegorza Kiciaka wikariusza kazimierskiej parafii. Pierwszy rzut do kosza minister Muchy i pierwszy strzał na bramkę burmistrza Duni dopełniły formalności oficjalnego przekazania sali gimnastycznej do użytkowania.

Część oficjalną zakończył koncert szkolnego zespołu „Ekolki” przy akompaniamencie Sławomira Doraczyńskiego i dyrektora szkoły Andrzeja Pisuli oraz Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza, w którym uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z całej gminy.

 

Fot. Z archiwum Szkoły Podstawowej w Bochotnicy

 

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (11)

Mapa

Oświata

Szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę