Pierwsza Dama na Albrechtówce

Skomentuj (23)

zobacz więcej (8)

Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Terapii i Readaptacji „Powrót z U” z Cholewianki mogą już uczyć się i korzystać z terapii w normalnych warunkach. W poniedziałek w obecności Pierwszej Damy RP dokonano otwarcia nowej placówki na Albrechtówce.

Sukcesem zakończyły się dwuletnie starania o nowy dom dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Terapii i Readaptacji „Powrót z U” z Cholewianki, któremu groziła likwidacja. 

- W lutym 2018 r. w związku z tym, że podjęliśmy szereg inicjatyw, w których pomagała nam Pani Prezydentowa, Urząd Wojewódzki w osobie Pana Wojewody we współpracy ze Starostą Powiatu Puławskiego wyrazili zgodę na wydzierżawienie nam nieruchomości w Albrechtówce – mówi Dorota Tkaczyk dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Terapii i Readaptacji „Powrót z U”.

W poniedziałek 25 lutego w dawnym ośrodku wypoczynkowym Ministerstwa Sprawiedliwości – obecnej siedzibie Młodzieżowego Ośrodka Terapii i Readaptacji „Powrót z U” – dokonano uroczystego przecięcia wstęgi na oficjalne otwarcie ośrodka w obecności Pierwszej Damy RP i władz samorządowych.

- Gratuluję odwagi i determinacji, gratuluję cierpliwości i umiejętności szukania porozumienia tam, gdzie wydawało się ono nieosiągalne. Dziękuję także za hart ducha, który w tamtych burzliwych momentach potrafił wlać otuchę w serca współpracowników, którzy nie opuścili ośrodka i swoich podopiecznych – powiedziała Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. – Każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. To jest walka o najwyższą stawkę – o Wasze życie – akcentowała, zwracając się do młodzieży. – Trzymam kciuki, żeby była to walka wygrana. Ja w Was wierzę!

W tej chwili w placówce na Albrechtówce przebywa 30 wychowanków w wieku od 14 do 18 lat z całej Polski.

- Wszystkie dzieci zostały zdiagnozowane jako zażywające środki psychoaktywne, mniej lub bardziej szkodliwe – mówi dyrektor ośrodka.

"Powrót z U" umożliwia im korzystanie z terapii i kontynuację nauki.

- W tym momencie mamy III klasę końcową gimnazjum oraz VII i VIII klasę szkoły podstawowej – mówi dyrektor Tkaczyk. – Od września planujemy utworzyć tu szkołę branżową. Jesteśmy w trakcie zbierania dokumentacji.


Fot. www.prezydent.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • Zdzisław.
  Zdzisław do Żaba z Torunia uwaga o tyle słuszna, ze w kuriach jest więcej urzędników niż Kapłanów i to mnie dziwi.
 • Zdziaław Lewków.
  Zdzisław do miejscowy Ciekawe, ze zabierasz głos nie wiedząc do czego. Co wnosi ano to że władzą na danym terenie jest Samorząd Gminny i Rada Gminy jest władna we wszystkim uczestniczyć co się na jej terenie dzieje nie jakieś urzędasy z Warszawy czy Torunia. Jakiś stan prawny w tym kraju powinien obowiązywać tym bardziej że nie Pierwsza Dama będzie ten ośrodek finansować a jak większość do tej pory spadnie na Samorząd. Pozdrawiam.
 • pijany znad Grodarza
  "dokonano uroczystego przecięcia wstęgi na oficjalne otwarcie ośrodka w obecności Pierwszej Damy RP i władz samorządowych."


  Wojewoda i starosta to nie samorząd. Prezydentowa również. Czyżby nie zaproszono Burmistrza ?. Co na to rada?. Dyć ten Ośrodek ma specyficzny charakter i pożądanym jest, by miały o nim wiedzę władze samorządowe a nie tylko PAŃSTWOWE a początkiem takiej wiedzy jest zawsze uczestnictwo w otwarciu.

  ps. Czy burmistrz Pomianowski, czy kierowniczka MOPS , czy radni w ogóle wiedzieli, że z Cholewianki Ośrodek ten zostanie i został przeniesiony na Albrechtowkę, bo przecież dewizą samorządu jest NIC NA NASZYM TERENIE BEZ NAS.


  ps. Tylko proszę nie pisać, że jestem ksenofobem. Ja popieram takie rozwiązanie..
  • "żaba" z Torunia
   O ! To jest porządna wiedza z Wychowania Obywatelskiego! Wie który urzędnik może a który już nie może. Przypuszczam, że podobną wiedzę masz o urzędnikach w kurii.
 • mięćmierz welcome
  A którą drogą tam dojechali?
  Tą, co wszyscy jeżdżą, czy helikopterem.
  • oda
   meleksem lub dorożką. Po drodze mogła pozdrawiać lud pracujacy miast i wsi!
 • starka
  Miło, że się pokazała bo poza tym to nic nie robi. Jeszcze gorsza niż Komorowska.
  • turysta
   Jak nic nie robi? A fotki z misiem koalą w Australii, całuski pokazywane ręką dla demonstrantów w Nowym Jorku.
 • kwiatek
  Ta Pani odmówiła spotkania z "wdowami po UB". Inaczej z kobietami, którym odebrano-zmniejszono renty z w związku ustawą dezubek. Mogła się spotkać nic nie obiecując.
 • miejscowy
  Zdumiewa poziom komentarzy.Dlaczego Portal nie usuwa komentarzy niezgodnych z regulaminem.Zarówno pierwszy jak i drugi komentarz jest pusty jak butelka po libacji / pijany z nad Grodarza/
  Zatem mam poważne pytanie do @ pijany z nad Grodarza. Czego dotyczy i co ma wnieść do dyskusji twój komentarz
  • pijany znad Grodarza
   Wielokrotnie zwracałem się do Redakcji z prośbą o interwencje bo jakiś CYMBAŁ podpisuję się Nickiem, którego używam od wielu lat.

   Ten, do którego się zwracasz posluguje się nim od 2 miesięcy, CALKOWICIE wypaczając mój punkt widzenia.
  • mim
   plose pani a on sie bije !
  • pijany znad Grodarza
   Dorośniesz to MOŻE zrozumiesz, jak niewłaściwe jest podszywanie się pod inną osobę. Zapytaj panią, bo rodzice prawdopodobnie też tego nie wiedzą.
  • TNT
   Nie tylko ty pijesz nad Grodarzem więc dlaczego masz mieć monopol ? Takie komusze przyzwyczajenia ?
  • ząb czasu
   @ TNT Za czasów Nieboszczki Komuny nie piło się byle gdzie i byle co. W drodze do ( i z ) pracy Władza Robotniczo - Chłopska dla ludu pracującego poustawiała budki z piwem - najwięcej przy dworcach. Piwo było zdrowe bo jęczmień i szyszki chmielowe były nasze bez GMO i reklam. W pracy piło się z kulturą, przyniesioną "Żytnią z Kłosem"(nasze zboża i kartofle) NA STOŁACH, gabinetów dyrektorskich, biurkach pracowniczych, szatniach, pakamerach. Odszczepieńcami od tych zasad byli Przodownicy Pracy Socjalistycznej, którzy w tym czasie wyrabiali normę a pili też normalnie ale w domu - do lusterka. W PGR i na budowach były dość dziwne grupy koneserów, preferujące picie wina z butelki
  • pijany znad Grodarza
   Faktycznie. Napisałeś " po komunistycznemu" : wspolne traktory, wspolna ziemia, itd. a nawet wspólne żony.


   Chcialbyś żebmm popisał to , jako TNT ?
 • pijany znad Grodarza
  nigdy i nigdzie chyba to powiedzenie bardziej nie pasowało jak tu : tonący BRZYTWY się chwyta
  • Anonim z Galii
   Pięknie napisałeś. A teraz wyjaśnij, co masz na myśli. Ale tak prosto, bez niedomówień, przenośni, owijania w bawełnę.
  • pijany znad Grodarza
   Kiedy k..sie przestaniesz podpisywać się nie swoim Nickiem ?.

   Nie wiem dlaczego godzi się na to Redakcja. Dyć takie chamskie zachowanie całkowicie wypacza mój punkt widzenia.

   Bardzo proszę o odpowiedz.
  • Zanielogowany
   Zaloguj się w końcu normalnie i nikt się nie podszyje. To takie trudne?
  • Ząb czasu
   @ Pijany... Pijany Ty się nie złość i nie zaciskaj piąstek. Jeżeli masz sobowtóra to jesteś WIELKI. Tylko wielcy tego świata ich mieli.
 • Kino
  Pana Pisuli nie było? Co się stało? Czyżby zabolał?
  • Wiech
   W Wierzchoniowie był w wyśmienitej formie. Im dłużej się bawił tym zdrowie wracało!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę