Paweł Szymański na Trzecim Księżycu

Lokalne Bistro Trzeci Księżyc na Małym Rynku zaprasza na koncert Pawła Szymańskiego. W jego muzyce słychać folk, blues, fingerpicking, bluegrass, ragtime, americanę. Ku jakim jeszcze innym gatunkom zbliża się jego muzyka, przekonacie się Państwo osobiście już w tę sobotę.

Paweł Szymański pisze piosenki, śpiewa, gra na gitarze akustycznej w stylu fingerpicking i doskonale posługuje się harmonijką ustną. Nie można tej muzyki jednoznacznie określić i zaszufladkować. Słychać w niej folk, blues, fingerpicking, bluegrass, ragtime, americanę itp.

W 1996 roku zrealizowano z jego udziałem program telewizyjny pt.: "Paweł Szymański - to mój blues". W latach 2009-2012 nakładem wytwórni Flower Records ukazały się trzy płyty zawierające całkowicie autorski materiał : „Król wątpliwości”, „Uroda zdarzeń” i „Południowy wiatr” (płyta nagrana z udziałem takich muzyków jak m.in. Janusz Tytman – mandolina, Mirosław Kozak – gitara flatpicking, Jacek Wąsowski – dobro, Roman Ziobro – kontrabas, Maciej Ostromecki – perkusja, instrumenty perkusyjne, Adam Szuraj – perkusja, instrumenty perkusyjne).

Wielokrotnie występował jako solista na tzw. Dużej Scenie Rawa Blues Festival (ośmiokrotnie w latach 1993-2014). Rozgrzewał publiczność przed artystami z górnej półki ze skrajnie różnych światów muzycznych (z jednej strony Magda Umer, z drugiej TSA).
W latach 90-tych jako wykonawca repertuaru opartego na starych pieśniach bluesowych występował na większości polskich festiwali bluesowych. W 2000 r. obok Jazz Band Ball Orchestra wziął udział w koncercie "100 lat Jazzu" (Ostrów Wlkp.)

Na Toruń Blues Meeting 2000 zagrał świetnie przyjęty autorski recital, od tego czasu prezentuje się tylko w programach autorskich. Laureat festiwalu „Zaczarowany Świat Harmonijki '93” (I nagroda w kategorii harmonijka ustna). W 2017 r. ukaże się winylowa płyta z autorskim materiałem bluesowym będąca wynikiem fascynacji muzyką starych mistrzów (Tampa Red, Casey Bill Weldon, Blind Boy Fuller...). Zanim to nastąpi, zobaczymy go na Trzecim Księżycu już w najbliższą sobotę.

TRZECI KSIĘŻYC (budynek zabytkowych jatek koszernych)
Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
4 marca godz. 20:00
dla artysty 20 pln
liczba miejsc ograniczona
rezrewacje: sms 502 722 432

 

Tekst, foto: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę