Paweł Szymański na Trzecim Księżycu

Lokalne Bistro Trzeci Księżyc na Małym Rynku zaprasza na koncert Pawła Szymańskiego. W jego muzyce słychać folk, blues, fingerpicking, bluegrass, ragtime, americanę. Ku jakim jeszcze innym gatunkom zbliża się jego muzyka, przekonacie się Państwo osobiście już w tę sobotę.

Paweł Szymański pisze piosenki, śpiewa, gra na gitarze akustycznej w stylu fingerpicking i doskonale posługuje się harmonijką ustną. Nie można tej muzyki jednoznacznie określić i zaszufladkować. Słychać w niej folk, blues, fingerpicking, bluegrass, ragtime, americanę itp.

W 1996 roku zrealizowano z jego udziałem program telewizyjny pt.: "Paweł Szymański - to mój blues". W latach 2009-2012 nakładem wytwórni Flower Records ukazały się trzy płyty zawierające całkowicie autorski materiał : „Król wątpliwości”, „Uroda zdarzeń” i „Południowy wiatr” (płyta nagrana z udziałem takich muzyków jak m.in. Janusz Tytman – mandolina, Mirosław Kozak – gitara flatpicking, Jacek Wąsowski – dobro, Roman Ziobro – kontrabas, Maciej Ostromecki – perkusja, instrumenty perkusyjne, Adam Szuraj – perkusja, instrumenty perkusyjne).

Wielokrotnie występował jako solista na tzw. Dużej Scenie Rawa Blues Festival (ośmiokrotnie w latach 1993-2014). Rozgrzewał publiczność przed artystami z górnej półki ze skrajnie różnych światów muzycznych (z jednej strony Magda Umer, z drugiej TSA).
W latach 90-tych jako wykonawca repertuaru opartego na starych pieśniach bluesowych występował na większości polskich festiwali bluesowych. W 2000 r. obok Jazz Band Ball Orchestra wziął udział w koncercie "100 lat Jazzu" (Ostrów Wlkp.)

Na Toruń Blues Meeting 2000 zagrał świetnie przyjęty autorski recital, od tego czasu prezentuje się tylko w programach autorskich. Laureat festiwalu „Zaczarowany Świat Harmonijki '93” (I nagroda w kategorii harmonijka ustna). W 2017 r. ukaże się winylowa płyta z autorskim materiałem bluesowym będąca wynikiem fascynacji muzyką starych mistrzów (Tampa Red, Casey Bill Weldon, Blind Boy Fuller...). Zanim to nastąpi, zobaczymy go na Trzecim Księżycu już w najbliższą sobotę.

TRZECI KSIĘŻYC (budynek zabytkowych jatek koszernych)
Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
4 marca godz. 20:00
dla artysty 20 pln
liczba miejsc ograniczona
rezrewacje: sms 502 722 432

 

Tekst, foto: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę