Patriotycznie w Kuncewiczówce

zobacz więcej (10)


W podwójną rocznicę wybuchu dwóch wojen światowych w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów odbył się patriotyczny wieczór przygotowany przez dzieci i młodzież z gminy Kazimierz Dolny. „Miejmy nadzieję” to program artystyczny składający się z wierszy i pieśni o Polsce.

W drewnianej, przyjemnie skrzypiącej „Willi pod Wiewiórką” gościli już różni artyści. Różni zarówno pod względem uprawianej dziedziny sztuki, ale i również wieku. Tym razem wystąpili tu najmłodsi mieszkańcy Kazimierza i okolic, będący podopiecznymi świetlicy środowiskowej Agape, działającej na Starej Plebanii w Kazimierzu Dolnym. Zebranej publiczności zaprezentowali oni program artystyczny pt. "Miejcie nadzieję", zawierający wiersze i pieśni patriotyczne oraz opowieść o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

- Program zorganizowany został z okazji dwóch rocznic, może nie tyle smutnych, co budzących zastanowienie – mówi Wanda Michalak, kierownik Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – Ponieważ mamy 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej, jak i również 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dzieci, które tutaj stoją, są dziećmi pokoju, wolnego i szczęśliwego państwa. A my chcielibyśmy, aby przedstawiły nam historię odzyskiwania niepodległości. Jest to pierwszy ich występ u nas i w ogóle. Mam nadzieję, że z tej grupy stworzy się kiedyś prawdziwa ekipa teatralna.

Ten niecodzienny program patriotyczno – artystyczny przygotowały Paulina Kalinowska i Diana Zalewska.

- Przedstawienie powstawało w wielkim bólu i bardzo trudno było nam je przygotować, więc bardzo proszę o ogromny doping dla dzieciaków i wyrozumiałość – mówi Paulina Kalinowska. - Mam nadzieję, że będzie się to Państwu podobało.

Nie mogło się nie podobać. Było patriotycznie, nastrojowo i ciekawie. Dziecięce delikatne głosy wyśpiewujące patriotyczne pieśni ku chwale ojczyzny potrafią poruszyć nawet najtwardsze serca.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę