Pali się?

Skomentuj (4)

zobacz więcej (6)

Na terenie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza wybuchł pożar. Zapalił się dach szkolnej biblioteki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. To były tylko ćwiczenia.

Na korytarzach Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza o godzinie 8.30 rozlega się dzwonek. Potem drugi i trzeci. Nietypowo. Co się dzieje? Otwierają się drzwi kolejnych klas, młodzież wychodzi na zewnątrz budynku i gromadzi się na obrzeżach boiska, tuż nad Grodarzem. Żadnego zagrożenia nie widać. Co się dzieje? Na sygnale podjeżdża wóz bojowy kazimierskiej straży pożarnej. Rozkładają się drabiny, rozwijają węże, woda pada na dach szkolnej biblioteki. To tu coś jest nie w porządku? W działaniach strażaków widoczna jest precyzja, brak jednak widocznego pospiechu. Okazuje się, że… tylko ćwiczenia.

- Cel takich akcji jest oczywisty: trzeba umieć się zachować – przede wszystkim młodzież, bo 90% osób, które są na terenie szkoły, internatu to właśnie młodzi ludzie – kiedy wybuchnie pożar: bez paniki, żeby wiedzieli, co mają robić, żeby wiedzieli, gdzie mają pójść, na jakie miejsce – mówi Stanisław Białek, specjalista ds. BHP i inspektor ochrony przeciwpożarowej – W sytuacji dzisiejszej, która była skorelowana z poczynaniami straży pożarnej z Kazimierza, akcja przebiegała sprawnie: młodzież i wszystkie osoby, które były w szkole, stawiły się na punkcie ewakuacyjnym, który jest wyznaczony dużo w wcześniej w instrukcji przeciwpożarowej, stawili się w ciągu 3 minut – to jest bardzo dobry czas. W tym czasie już spokojnie można uciec z ognia.

Podobne akcje ewakuacji uczniów i pracowników na wypadek pożaru jak ta 27 października organizowane są w szkole co roku.

 

Fot. Katarzyna Ponikowska,
Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Mieszkaniec
  do redakcji: usuńcie zdjęcie nr 5 (strażak stojący na drabinie i trzymający się dachu ręką) ponieważ ten "ochotnik" nie spełnia podstawowych wymogów BHP (brak rękawic). Brak rękawic jest nagminnym przewinieniem przy działaniech strażaków z Kazimierza. Jak komendant PSP w Puławach zobaczy to zdjęcie to będzie miało OSP problemy tak jak za akcję z palącym się autokarem przy królu Kazimierzu. PS dlaczego tylko jedna jednostka z systemy była alarmowana do ćwiczeń? na szkole kontenerowej były obie + OSP Wierzchoniów a bydynek jest o wiele mniejszy.
 • pijany znad Grodarza
  Za to PRZEJAZD JEST przy Muzeum Złotniczym. PRZEGONILI " zielonych", a w zamian stoją WSZYSCY prócz " zielonych".
  Niech żyje ŚWIATŁY UMYSŁ naszych radnych i EGZEKWOWANIE przepisow przez naszych " stróżów prawa"
 • druh
  Kazimierska OSP! Zuchy!
 • wiktor
  Ciekaw jestem gdyby to nie były ćwiczenia tylko wyjazd bojowy jak by tam dojechali np.we wtorek lub piątek w czasie targu,kiedy to droga pożarowe jest właściwie zablokowana (nie przez turystów którzy też to robią) ale przez swoich!!!

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę