Ostatni wakacyjny blues (video)

zobacz więcej (11)

Wakacje niestety za nami. Zakończył się także cykl wydarzeń muzycznych w Zajeździe Piastowskim określanych jako Wakacyjna Scena Bluesa.  Ostatni z koncertów w stylu Afro Groove dała Magda Piskorczyk - voix noire et au costume blanc – czarny głos w kostiumie.

To było jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych tego lata. Koncert Magdy Piskorczyk przy kameralnej publiczności to energia w czystej postaci. W kompozycjach artystki wykonywanych z towarzyszeniem zespołu w składzie Aleksandra Siemieniuk (gitara dobro, akustyczna i elektryczna) i Bartosz Kazek (perkusja i instrumenty perkusyjne) czuło się dalekie echa Afryki i przede wszystkim Amerykę. Magda Piskorczyk sprawiała, że te klimaty, jakkolwiek odległe od Europy i Kazimierza, były blisko słuchaczy, którzy byli aktywnymi uczestnikami tego wydarzenia, bo ich ręce występowały w roli… instrumentów muzycznych, chociaż tych na scenie było wcale niemało. Gitara akustyczna, gitara elektryczna, gitara basowa, gitara dobro - muzycy zmieniali instrumenty w zależności od klimatu utworu. Magda Piskorczyk utrzymywała bliski kontakt z publicznością, rozmawiała, żartowała, przechadzając się wśród słuchaczy.

Dwugodzinny koncert zakończyły owacje na stojąco.

Skomentuj


Mapa

Hotele

Hotel *** Zajazd Piastowski


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę