Olbrzym i kurdupel - koncert na Trzecim Księżycu

Skomentuj (2)

Olbrzym i kurdupel (PL) & Willi Hanne (DE), free jazz w Trzecim Księżycu. Sobota 10 grudnia. 20:00.

"Olbrzym i kurdupel" - to duet improwizatorów Marcina Bożka i Tomasza Gadeckiego.
Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nieskrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności od istniejących gatunków, a wręcz przeciwnie – to emocjonalne podejście do gry sprawia, że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem.

Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą „Olbrzym i kurdupel” weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule „Frrrrr...”. 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem „Six Philosophical Games”. 15 lutego 2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu wydanej nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł "Work". Czwarta płyta zespołu to „Olbrzym i kurdupel & Willi Hanne In Side Shout" nagrana z niemieckim perkusistą Willi Hanne (2016). Piąty album zespołu to płyta DVD „Olbrzym i kurdupel Aleatorycznie" (2016) nagrana z towarzyszeniem orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni. 

Zespół „Olbrzym i kurdupel” występował na licznych festiwalach w kraju i zagranicą między innymi: "Mirror Mirror" Niemcy Berlin (2016), "11.Újbuda Jazzfestival" Węgry Budapeszt (2015), "Musica Privata" Łódź (2015), "Krakowska Jesień Jazzowa " Kraków (2014), "Jazz Jantar" w Gdańsku (2010) czy "Dzianie się" Olsztyn (2012), gdzie otrzymał wyróżnienie.

Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektakli dźwięku i obrazu. Współpracując z uznanymi artystami sztuk audiowizualnych, Tomek i Marcin występują w białych kombinezonach, na których wyświetlane są wizualizacje. Artyści przez wiele lat wspólnych prób i eksperymentów wytworzyli swój własny świat muzyki improwizowanej, co ciekawe nie szukając odrębności czy inności za wszelką cenę, ale raczej posługując się wieloma gatunkami, czerpiąc garściami z tego, co przyczyniało się do indywidualnego rozwoju każdego z muzyków.

10 grudnia
Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny (budynek zabytkowych jatek koszernych)
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 502 722 432 / korzeniowa@kazimierzdolny.pl
wstęp 20 pln

 

Tekst: Trzeci Księżyc

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Ancia
    Tytuł dwuznaczny, żeby nie było skojarzeń i interwencji w sprawie naruszenia godności Jarosława Królewicza Wszechpolskiego Najmądrzejszego.
    • pijany znad Grodarza
      Ty to masz skojarzenia. PiSu nie lubisz ?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę