Odwiedź muzeum nocą

Skomentuj (2)

Już dzisiaj w Kazimierzu, podobnie jak w wielu miejscach w Polsce rozpoczyna się Noc Muzeów 2017. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do wszystkich swoich oddziałów w Kazimierzu i Janowcu w godzinach od 19.00 do 1.00.

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w nocy z soboty na niedzielę 20 na 21 maja do wszystkich swoich oddziałów na Nadwiślańską Noc Muzeów, którą zainauguruje akcja artystyczna Sławomira Marca przy kazimierskiej Studni, która będzie jednocześnie zaproszeniem do Kamienicy Celejowskiej na wystawę artysty „Sławomir Marzec. Obrazy użytkowe… i to nie wszystko”.

W programie wiele atrakcji. Na uczestników czekają ciekawe wystawy, oprowadzania tematyczne, pokazy, gawędy, warsztaty i maraton filmowy. Wstęp wolny na wszystkie ekspozycje i wydarzenia!

Kazimierz Dolny

→ 19:00 / Studnia na Rynku w Kazimierzu / Inauguracja Nocy Muzeów / Akcja artystyczna Sławomira Marca
→ 20:00 / Oddział Przyrodniczy / Pokaz sokolniczy / Sokoły, jastrzębie i sowy na żywo
→ 21:00 / Rynek 19 / Wykład Piotra Cieciury pt. "Metale i ich pierwszoplanowa rola w rozwoju ludzkości"
→ 22:00 / Rynek 19 / "Złotnictwo dawne i współczesne" / Oprowadzanie kuratorskie Anieli Ryndziewicz po wystawie sztuki złotniczej
→ 19:00-01:00 / Rynek 19 /  Pokazy technik złotniczych, gawędy o tajnikach warsztatu złotnika, własnoręczne tworzenie przez publiczność drobnych przedmiotów biżuteryjnych / Prowadzenie: Marek Nowaczyk, Mariusz Pajączkowski, Jacek Skrzyński i Marian Klabisz
→ 19:00-01:00 / Rynek 19 / Wystawa czasowa fotografii Szymona Brodziaka "Uchwycić piękno"
→ 19:00-01:00 / Kamienica Celejowska / Wystawa prac Sławomira Marca "Obrazy użytkowe... i to nie wszystko"
→ 19:00-01:00 / Dom Kuncewiczów / Maraton filmowy z Jane Austen / "Duma i uprzedzenie" w reż. Andrew Daviesa, w rolach głównych Jennifer Ehle i Collin Firth. Projekcji, na którą wstęp jest wolny, będzie towarzyszyć typowy brytyjski poczęstunek: herbata z mlekiem parzona po angielsku i słynne kanapki z ogórkiem. Nocny seans z BBC wpisuje się w światowe obchody roku Jane Austen.

 

Zamek w Janowcu

→ 19:00 / Otwarcie wystawy fotografii Kamili Mazurkiewicz-Osiak "Wyprawa w nieznane" / Prezentacja filmu
→ 20:00 / Warsztaty fotograficzne
→ 21:00 / Zwiedzanie Zamku w Janowcu z duchami
→ 22:00 / Obserwacje astronomiczne

 

Warszawa
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (godz. 16:00-22:00)

→ Wystawa fotograficzna "Wisła, dzika rzeka" / diorama
→ Pokaz zdjęć Edwarda Hartwiga / Spotkanie z Ewą Hartwig-Fijałkowską
→ Warsztaty ceramiczne

Wstęp na wszystkie wydarzenia, warsztaty i wystawy jest bezpłatny. Zapraszamy!


W trakcie Nadwiślańskiej Nocy Muzeów będzie możliwość skorzystania z promu kursującego pomiędzy Kazimierzem Dolnym a Janowcem (do północy).

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę