Odkryjmy Wisłę na nowo

Skomentuj (10)

Kazimierz i Wisła są od początku istnienia Miasteczka nierozerwalnie ze sobą związane, chociaż zdawać by się mogło, że w ostatnim czasie ta więź trochę się rozluźniła. Czy to się może zmienić? W najbliższą sobotę 21 lipca zapraszamy na spływ kajakowo – pontonowy na odcinku Kępa Chotecka - Kazimierz Dolny. To tylko jedna z atrakcji imprezy „Odkryj Wisłę”.

Kazimierz i Wisła są od początku istnienia Miasteczka nierozerwalnie ze sobą związane, chociaż zdawać by się mogło, że w ostatnim czasie ta więź trochę się rozluźniła. Zniknęli nie tylko flisacy czy rybacy, ale także plaże i kąpieliska. Z drugiej strony kontakt w rzeką umożliwiają statki o coraz ciekawszych kształtach i łodzie, których coraz więcej. Czasami po Wiśle przemykają tratwy czy kajaki, ale zbyt rzadko. Czy to się może zmienić?

 

Krokiem w tym kierunku wydaje się impreza „Odkryj Wisłę” organizowana w najbliższą sobotę 21 lipca przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym oraz firmę Dwa Żywioły. Jej główną atrakcją jest spływ kajakowo – pontonowy na odcinku Kępa Chotecka - Kazimierz Dolny w godzinach 10.00 – 14.00. Dla pierwszych stu osób udział w imprezie bezpłatny. W przypadku większej ilości chętnych (powyżej 100 osób) istnieje możliwość odpłatnego uczestnictwa w spływie. Koszt udziału: dzieci do lat 5 – nieodpłatnie, w wieku 6 – 15 lat 15 zł, powyżej 15 lat – 30 zł za osobę.


- Impreza ma na celu popularyzację spływów kajakowych i pontonowych, walorów turystycznych Małopolskiego Przełomu Wisły, jednocześnie ma zachęcić do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu- mówią organizatorzy. – Dodatkowo imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje i występy artystyczne.


Zgłoszenia do udziału w imprezie należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: s.jawor@lrot.pl w terminie do 19 lipca.

Ramowy program imprezy:

godz. 9.00 – zbiórka uczestników w bazie firmy Dwa Żywioły Aleja Kazimierza Wielkiego Kazimierz Dolny
godz. 9.30 – 10.30 – bezpłatny transport uczestników autokarem do Kępy Choteckiej,
godz. 10.00 – 14.00 – spływ kajakiem lub pontonem do Kazimierza Dolnego,
godz. 14.00 – 18.00 – piknik rodzinny w nowym porcie jachtowym w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • kolo
  @ pijany znad Grodarza abstynencja to nie mit w moim przypadku to tylko brak zdrowia.
  teraz mogę sobie tylko powspominać te ciekawe smaki...
 • pijany znad Grodarza
  oj kolo,, kolo. Nie zdajesz sobie sprawy z prawdy o abstynencji. To mit.
 • kolo
  @pijany znad Grodarza... Jasiu przecież ty od dawna już nie pijesz alkoholu.
 • pijany znad Grodarza
  jesteście bliżej Władzy. Ja, Grodarza i piję za swoje, a nie liczę na darmochę, bo i każdy brakujacy grosz, to "setki" niet
  Przemiły Trzezwy. Spokoju nikt mi nie zakłóca.W jednym z polskich filmów pada tego rodzaju stwierdzenie:" niespotykanie spokojny człowiek". Trzymam się tego. Do Ciebie zaś kieruję:" a ty sie bracie nie denerwuj"
 • Trzeżwy
  Pijany jest pijany i nie kontroluje we właściwy sposób wydarzeń,dajcie mu spokój.
 • tak sobie myślę
  @Pijany, Ty chłopie nie masz łatwego życia.
  Biletu na koncert finałowy Klezmerów nie kupiłeś bo byłeś za późno,a wystarczyło we właściwym czasie i bez aj waj kupić bilet.
  Teraz mógłbyś za darmo( pierwsze 100 osób płynie za free, zwróciłeś uwagę), ale nie chcesz.
  Za to rozpaczasz, że ktoś musi coś zapłacić. Ano musi, bo jest 101 a nie 100, a wystarczyło na czas zadzwonić.
  Kto jest w temacie kajakarskim, ten na pewno zdążył się załapać na darmochę. Ja jestem w tym gronie, bo zapisałem się zanim ukazał się ten artykuł.
  Wystarczy czytać zapowiedzi imprez z wyprzedzeniem i rychło podejmować decyzję.
  Jest dla mnie jasne, że setka kajakarzy i "setka" to dla Ciebie bez różnicy.
 • Ulka
  Logika jest w tym, żeby dziadek nie płynął sam z babcią, ale wziął ze sobą 15 - latka, bo to koszt połowy dorosłego, chociaż waga całkiem dorosła ;-)
 • pijany znad Grodarza
  Nie "byłby", a stanie się li tylko z przyczyn WAGI 15 latka.
  Dalej. Wiadomym jest, że spnsorem tegoż DZIECKA bedzie właśnie DZIADEK, ale On mimo swojej " mizernej" postury / waga/ zaplaci 2 razy wiecej, pomimo, ze jest przewaznie ubogim emerytem. Gdzie tu LOGIKA?
 • Ulka
  Drogi @pijany znad Grodarza - w Twoim rewirze byłby to wielki problem nie tylko w okresie suszy strumyka ;-)
 • pijany znad Grodarza
  Super, chociaż nie będę / 30 zł, z racji wieku. I tu rodzi sie pytanie: skąd ta WYCENA np. dzisiejszy 15 latek z wagą 67 kg i dziadziuś z 53 kg/

Mapa

Spływy, rejsy, kursy

Dwa Żywioły - spływy kajakowe i pontonowe - Kazimierz Dolny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę