O Malczewskim przed otwarciem

Skomentuj (2)

VIII Dzień Wolnej Sztuki w Kazimierzu był okazją do podejrzenia wystawy Jacka Malczewskiego „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką”, której otwarcie zaplanowano dopiero na niedzielę.

Dzisiaj tuż po południu w Muzeum Nadwiślańskim przy rynku otwarta zostanie wystawa malarstwa Jacka Malczewskiego „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką”. Ci, którzy uczestniczyli w ósmej edycji Dnia Wolnej Sztuki –  akcji muzealnej zapoczątkowanej osiem lat temu przez warszawską historyk sztuki Zuzannę Stańską – mieli okazję podpatrzeć wystawę jeszcze przed wernisażem.

Seweryn Kuter z Muzeum Nadwiślańskiego zgodnie z ideą Slow Art. Day skupił się na kilku obrazów Malczewskiego pochodzących ze zbiorów anonimowego kolekcjonera z Poznania. W analizie, która prowadzona była przy aktywnym udziale zwiedzających, wątki biblijne i mitologiczne mieszały się z wątkami z życia prywatnego malarza. Tajemnicą poliszynela jest, że Salome, Zuzanna, Gorgona i wiele innych jeszcze postaci kobiecych przedstawianych przez Malczewskiego mają twarz kobiety jego życia – jego muzy i femme fatale – Kingi Balowej.

Wernisaż wystawy „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką” już dziś w niedzielę 21 kwietnia o godzinie 13.00 w Gmachu Głównym przy Rynek 19.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę