O Kazimierzu w TVP Kultura

Programem na temat trójkąta turystycznego Kazimierz – Nałęczów – Puławy rozpocznie działalność nowy kanał internetowy TVP Kultura 2 na platformie TVP Stream. W programie filmy, cykle dokumentalne, seriale, przedstawienia i koncerty oraz programy publicystyczne, dotychczas dostępne tylko w TVP Kultura.
Lubelszczyznę jako propozycję na wakacje zaprezentuje na start TVP Kultura 2 – nowy kanał internetowy TVP. Program rozpoczyna działalność o 12:00, a już pół godziny potem pokazany zostanie Kazimierz jako Pomnik Historii.
- Startujemy w pierwszy dzień wakacji, dlatego chcemy pokazać jak na nowo „Zakochać się w Polsce". W pierwszy weekend odwiedzimy Lubelszczyznę. W kolejnych Wielkopolskę, województwo kujawsko-pomorskie, zajrzymy na Mazowsze i do Małopolski. Odwiedzimy słynne „Pomniki Historii”, odkryjemy „Zaginione Skarby”, będziemy wędrować „Szlakiem Kolberga”, posłuchamy „Dzikiej Muzyki”. Usłyszycie Państwo u nas m.in.: Marcina Maseckiego, Janusza Prusinowskiego, Sebastiana Wypycha, Marka Brachę i Aleksandra Dębicza. Przypomnimy także kultowe filmy i seriale. Specjalne pasmo poświęcimy kulturze w sieci i wydarzeniom kulturalnym tworzonym w czasie pandemii. Mam nadzieję, że TVP Kultura 2 będzie w najbliższych tygodniach po trochu filharmonią, operą, salą koncertową, klubem, teatrem. Miejscem, do którego po prostu wszyscy tęsknimy – mówi Kalina Cyz, Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP ds. TVP Kultura - Redaktor Naczelna.
W programie między innymi:
26 czerwca piątek
12:00 Zakochaj się w Polsce – Puławy
12:30 Szlakiem Kolberga – Ziut Gralak
Pomnik Historii – Kazimierz Dolny
13:45 Tańce Polskie: Z przytupem, odc. 1 – Obyrtka
14:00 Kultura na żywo… Trimagine
15:00 Vistuliada, odc. 1
Pomniki Historii – Kozłówka
27 czerwca sobota:
12:00 Zakochaj się w Polsce – Kazimierz Dolny
Pomniki Historii – Kozłówka
12:30 Dzika Muzyka – Festiwal Kapel w Kazimierzu Dolnym
Pomniki Historii – Lublin
Pomniki Historii – Kazimierz Dolny

Program TVP Kultura 2 dostępny od 26 czerwca o godz. 12:00 pod adresem stream.tvp.pl

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę