Noc Tanga Argentyńskiego

Skomentuj (15)

Co  łączy miłośników tanga argentyńskiego z miłośnikami Kazimierza Dolnego? Pewnie wiele osób się zdziwi, ale połączenie tych dwóch fascynacji jest możliwe. A wszystko dzięki „Noche de Tango – I Międzynarodowej Nocy Tanga Argentyńskiego”, która odbędzie się w czerwcu tego roku w Kazimierzu nad Wisłą.

Tango w Kazimierzu Dolnym nie jest nowością. W nadwiślańskim miasteczku odbywało się już wiele pokazów tego pełnego emocji, energii i namiętności tańca. Tym razem jednak wydarzenie ma mieć nieco wyższą rangę. Jak zapowiadają organizatorzy, w założeniu projekt "Noche de Tango – I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego" ma łączyć ludzi  nie tylko z różnych miast Polski, ale także z różnych państw świata.

- W mieście, jakim jest Kazimierz Dolny, ma szansę powstać jedno z ciekawszych wydarzeń taneczno-kulturalnych – zapowiadają organizatorzy. – Tańczący tango mają w zwyczaju wiele podróżować, są otwarci na poznawanie nowych osób i miejsc, pragną niejako zatańczyć tango wszędzie, gdzie to będzie możliwe. Są gotowi pokonać długie dystanse, by zobaczyć i nauczyć się więcej, zatańczyć „we wspólnym języku”. Kazimierz Dolny wydaje się być idealnym do tego miejscem. A tango – sposobem na wspólne spędzanie czasu, na salach balowych, w kawiarniach i w plenerze, bez ograniczeń wiekowych!

I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego „Noche de Tango” odbędzie się w dniach 12 -14 czerwca 2015r. Na miejsce imprezy wyznaczono Zamek i Rynek w Kazimierzu Dolnym. Najważniejszym punktem w programie będzie koncert i wieczór tanga na kazimierskim Zamku z udziałem artystów z Polski i Argentyny, który odbędzie się drugiego dnia wydarzenia.

W ramach programu odbywać się także będą warsztaty tanga dla tancerzy zaawansowanych prowadzone przez mistrzów z Buenos Aires oraz Nauka Kroków, czyli lekcje tanga dla początkujących. Organizatorzy przewidują także: prelekcje na temat tanga argentyńskiego, przegląd filmów o tangu, degustację wina i kuchni argentyńskiej oraz pokaz tańca w plenerze.

Organizatorzy: Tangolada - Szkoła Tanga Argentyńskiego w Warszawie, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym
Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę