Niemen wiecznie żywy

zobacz więcej (12)

Utwory Czesława Niemena rozbrzmiały w kazimierskiej synagodze. Kobiecym, mocnym i wyrazistym głosem wyśpiewała je Grażyna Łobaszewska. Przy akompaniamencie grupy Ajagore.

Grażyna Łobaszewska po raz kolejny wystąpiła przed kazimierską publicznością w budynku dawnej synagogi. Tym razem jednak z nieco innym repertuarem. Artystka wspólnie z grupą Ajagore zaprezentowała dobrze znane nam utwory, choć w nowych, bardzo ciekawych aranżacjach.


- Są to piosenki Czesława Niemena – mówi Grażyna Łobaszewska. - Nagraliśmy płytę, choć zwyczajowo nie nagrywamy cudzych kompozycji, nie śpiewamy cudzych tekstów, ponieważ mamy bardzo dużo swoich. Jednak w związku z tym, że Czesław Niemen to bardzo ważna postać i jego piosenki nie powinny przeminąć, bo mają niesamowitą wartość samą w sobie, chcieliśmy to jakoś zatrzymać.


Płyta o której mowa, nosi tytuł „Dziwny jest...” i znajdują się na niej takie utwory jak: "Wspomnienie", "Ach, jakie oczy", "Jeszcze sen", "Najdłuższa noc", "Stoję w oknie", "Obok nas", "Płonąca stodoła", "Jednego serca", "Nim przyjdzie wiosna", "Dziwny jest ten świat", "Moja piosnka". Wszystkie te piosenki mogliśmy usłyszeć na koncercie w Kazimierzu. Zaskakujące, porywające i bardzo rytmiczne, ale nie pozbawione melancholii i jedynego w swoim rodzaju klimatu utwory, z jednej strony tak dobrze znane, a jednak poznawane na nowo. Świadczy to jedynie o ich ponadczasowości i uniwersalności.


- Kiedyś bez piosenek Czesława Niemena nie odbyła się żadna prywatka – mówi Grażyna Łobaszewska. Dziś jego piosenki można usłyszeć zarówno w radiu, jak i na koncertach. Czy to w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej i Ajagore, czy Krzysztofa Zalewskiego, czy innych artystów. Dzięki temu twórczość Niemena poznają kolejne pokolenia. A on sam jest wiecznie żywy.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę