Niech tak się stanie (video)

zobacz więcej (6)

- Postaramy się, by dać Wam to, co mamy najcenniejsze w tym momencie, i wierzymy, że Wy będziecie nam dawać również to, co macie najcenniejsze. Witamy Was bardzo serdecznie. „Zol zajn” – tak zaczął się rzeczywiście wyjątkowy koncert Beaty Czerneckiej i artystów Piwnicy pod Baranami.

Synagoga w Kazimierzu Dolnym często gości interesujących artystów. Tym razem na niewielkiej scenie w zabytkowym wnętrzu pojawiła się obdarzona niezwykłą, mocną i jakże emocjonalną barwą głosu Beata Czernecka wraz z muzykami z krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Artyści zaprezentowali przybyłej licznie publiczności recital „Zol zajn” („Niech tak się stanie”), który wielokrotnie gościł już na scenach polskich i zagranicznych.

- Muzyka recitalu swoim transowym i ludowym brzmieniem podkreśla emocje zawarte w tekstach – czytamy na stronie Piwnicy pod Baranami. – Recitale żydowskie spodobały się publiczności i wpisały się w repertuar sobotnich kabaretów Piwnicy pod Baranami, stając się ich nieodłączną częścią.

Z projektem „Zol zajn” związani są zarówno artyści kabaretu Piwnica pod Baranami, jak i muzycy, dla których udział w koncertach staje się szansą na zbliżenie się do świata tradycji żydowskiej. Zaś teksty utworów recitalu zaczerpnięto ze współczesnej poezji żydowskiej oraz starych ludowych pieśni.

W kazimierskiej synagodze oprócz Beaty Czerneckiej wystąpili także: Paweł Pierzchała – piano, Michał Chytrzyński – skrzypce i Kamila Owsianikow – flet i inne instrumenty. Artyści wystąpili z recitalem „Zol zajn”, który pozwala obcować z muzyką, poezją, kulturą i religią żydowską.

Kto na koncercie nie był, ma czego żałować. Jednak na pocieszenie mamy kilka zdjęć oraz krótki fragment recitalu na nagraniu video. Zachęcamy do obejrzenia.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę