Nagroda dla KOKPiT za imprezy na zamku

Wojewoda lubelski wręczył statuetki w konkursie wojewódzkim „Bezpieczna Impreza”. Jednym z pięciu laureatów jest Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki jest jednym z pięciu laureatów konkursu „Bezpieczna Impreza”. Nagrodzono go za organizację koncertów i innych wydarzeń zamkowych w Kazimierzu Dolnym.
- W ubiegłym roku podczas imprez organizowanych na zamku szczególnie zwracaliśmy uwagę na bezpieczeństwo. Organizacji drugiego dużego koncertu towarzyszyła ogromna niepewność, czy się on w ogóle odbędzie, ponieważ Edyta Górniak 2 tygodnie wcześniej odwołała swój występ w Poznaniu właśnie ze względu na to, że według jej ekipy nie były spełnione odpowiednie warunki bezpieczeństwa. Do nas jednak nie mieli żadnych zastrzeżeń, a po koncercie mówili, że to jest przykład, jak należy organizować dobrą imprezę zarówno pod względem technicznym, bezpieczeństwa jak i obsługi naszych pracowników. To było zwieńczenie naszych sześcioletnich starań na zamku – mówi dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki Mariusz Płoszaj – Mazurek. – Staramy się, żeby każdy organizowany przez nas koncert, był tak właśnie przygotowany: żeby wszyscy się mogli czuć bezpiecznie – i artyści na scenie, i publiczność.
Wśród nagrodzonych znaleźli się także Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego za Dni Białej Podlaskiej, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego za organizację Rekonstrukcji Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim, Warsztaty Kultury Lublin za Carnaval Sztukmistrzów oraz Polski Związek Piłki Nożnej za Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej.
Do konkursu „Bezpieczna Impreza” nominowane są wydarzenia zgłoszone do Kalendarza Kultury Województwa Lubelskiego odznaczające się najwyższym stopniem bezpieczeństwa. Nagrody przyznawane są w drodze głosowania po uprzednich konsultacjach z Policją, Strażą Pożarną, Pogotowiem Ratunkowym oraz firmami ochroniarskimi.
- Konkurs ma na celu promocję bezpieczeństwa imprez, jak też i samych promowanych wydarzeń – czytamy na sonie Wojewody Lubelskiego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę