Nagroda dla Dąbrówki

Skomentuj (13)

„RPO zmienia przyszłość – namaluj swój świat” to hasło konkursu popularyzującego wiedzę o Unii Europejskiej i Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego. Brało udział ponad 600 szkół z Lubelszczyzny, w tym Szkoła Podstawowa w Dąbrówce.

W jednej z sal Filharmonii Lubelskiej 10 września podsumowano tegoroczną edycję konkursu plastycznego, organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.  „RPO zmienia przyszłość – namaluj swój świat” to konkurs mający na celu promocję Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a także popularyzację wiedzy o Unii Europejskiej oraz wykorzystywanie funduszy unijnych wśród dzieci i młodzieży z naszego regionu.


Do konkursu zgłosiły się aż 642 placówki oświatowe z województwa lubelskiego. Jakie zadanie organizator postawił przed uczestnikami? Młodzi artyści musieli stworzyć specjalny plakat prezentujący efekty wykorzystania na Lubelszczyźnie środków unijnych pochodzących z RPO.


Wszystkie zgłoszone prace oceniane było przez wykwalifikowane jury, w skład którego wchodzili: Jarosław Koziara - lubelski artysta plastyk, Anna Nawrot-Gryka - prowadząca Galerię Białą w Lublinie oraz Bernard Homziuk - wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS w pracowni Malarstwa i Rysunku. Ze wszystkich nadesłanych prac eksperci wyłonili173 najciekawsze plakaty.


Pośród najbardziej oryginalnych prac znalazł się także plakat uczennicy (dziś już absolwentki) Szkoły Podstawowej w Dąbrówce – Konstancji Ostrach. Co dzięki uzdolnionej uczennicy zyskała szkoła? Głównymi nagrodami w konkursie były nowoczesne, elektroniczne, szkolne tablice interaktywne wraz z projektorami multimedialnymi z oprogramowaniem. Taką tablicę otrzymała również szkoła w Dąbrówce.


- Uczyniliśmy kolejny krok ku przyszłości, dzięki tej tablicy nasze dzieci będą poznawać nowe techniki informacyjne oraz korzystać z ciekawych pomocy dydaktycznych - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Marzena Sypuła. – Będzie to również świetne narzędzie wykorzystywane podczas imprez szkolnych, jak też różnorodnych spotkań z rodzicami.


Oprócz nagród przeznaczonych dla zwycięskich szkół, niespodzianki otrzymali także młodzi artyści. Nagrody laureatom wręczał podczas uroczystego podsumowania konkursu Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.


Fot. Z archiwum
Szkoły Podstawowej
w Dąbrówce

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Iza
  Odnośnie 0,7 odsyłam do strony internetowej szkoły,tam można znaleźć plakat dotyczący festynu z informacją z jakiej okazji został zorganizowany.Zanim zacznie się komuś zarzucać plecenie bzdur,radzę najpierw sprawdzić fakty.
 • Franio
  Owszem, gratulacje dla Dąbrówki należą się niewątpliwie, ładna wartościowa nagroda. Gratulacje dla uzdolnionej uczennicy. Należy jednak zwrócić uwagę, że mamy na przedmieściach drogą, elitarną szkołę, z maleńkimi klasami i to za nasze wspólne podatki. Jednym szkołom w gminie obcina się fundusze i zwalnia nauczycieli a inne mogą sobie żyć jak za dawnych dobrych, rozpasanych czasów.
 • rodzic2
  ty RODZICU nie masz dziecka w Kazimierzu to się nie przemądrzaj,nasz dyrektor jest bardzo bardzo w porządku!!!
 • pgr owiec
  krowa co ryczy....
 • Yog
  Bez tego 0,7 nikt chyba nie pojmuje twoich szyfrów pijany,więc nie mierz innych swoją miarą-nie każdy pije.
 • pijany znad Grodarza
  fe.Uczniowie też, a może najbardziej Oni, korzystają z komputera, a więc czytają tak CHAMSKIE teksty. Dla przykładu nijakiego / rodzaj nijaki, jaki to pytajnik? /Jacka.
  Gratulacje dla Dąbrówki.
 • Jacek
  Kupcie 0,7, wypijcie i ustalcie wspólnie fakty :)
 • teżzKazimierza
  Droga Izo nie pleć bzdur.
 • ela
  pogratulowac
 • Iza
  Festyn związany był z otwarciem placu rekreacyjno-sportowego.
  A gdzie można zobaczyć nagrodzoną pracę?
 • mix
  I już się czepiacie!Nie ładnie.
 • Emilia
  Redakcjo...
  w niedzielę odbył się w Szkole Podstawowej w Dąbrówce związany z tym festyn,czy nie zmieściło się choć kilka słów o tym ?
 • rodzic
  Brawo!!!!Panią Dyrektor z Dąbrówki proponuję na dyrektora ZS w Kazimierzu ,a Panu Arbuzowi już dziękujemy!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę