Nagroda dla Dąbrówki

Skomentuj (13)

„RPO zmienia przyszłość – namaluj swój świat” to hasło konkursu popularyzującego wiedzę o Unii Europejskiej i Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego. Brało udział ponad 600 szkół z Lubelszczyzny, w tym Szkoła Podstawowa w Dąbrówce.

W jednej z sal Filharmonii Lubelskiej 10 września podsumowano tegoroczną edycję konkursu plastycznego, organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.  „RPO zmienia przyszłość – namaluj swój świat” to konkurs mający na celu promocję Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a także popularyzację wiedzy o Unii Europejskiej oraz wykorzystywanie funduszy unijnych wśród dzieci i młodzieży z naszego regionu.


Do konkursu zgłosiły się aż 642 placówki oświatowe z województwa lubelskiego. Jakie zadanie organizator postawił przed uczestnikami? Młodzi artyści musieli stworzyć specjalny plakat prezentujący efekty wykorzystania na Lubelszczyźnie środków unijnych pochodzących z RPO.


Wszystkie zgłoszone prace oceniane było przez wykwalifikowane jury, w skład którego wchodzili: Jarosław Koziara - lubelski artysta plastyk, Anna Nawrot-Gryka - prowadząca Galerię Białą w Lublinie oraz Bernard Homziuk - wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS w pracowni Malarstwa i Rysunku. Ze wszystkich nadesłanych prac eksperci wyłonili173 najciekawsze plakaty.


Pośród najbardziej oryginalnych prac znalazł się także plakat uczennicy (dziś już absolwentki) Szkoły Podstawowej w Dąbrówce – Konstancji Ostrach. Co dzięki uzdolnionej uczennicy zyskała szkoła? Głównymi nagrodami w konkursie były nowoczesne, elektroniczne, szkolne tablice interaktywne wraz z projektorami multimedialnymi z oprogramowaniem. Taką tablicę otrzymała również szkoła w Dąbrówce.


- Uczyniliśmy kolejny krok ku przyszłości, dzięki tej tablicy nasze dzieci będą poznawać nowe techniki informacyjne oraz korzystać z ciekawych pomocy dydaktycznych - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Marzena Sypuła. – Będzie to również świetne narzędzie wykorzystywane podczas imprez szkolnych, jak też różnorodnych spotkań z rodzicami.


Oprócz nagród przeznaczonych dla zwycięskich szkół, niespodzianki otrzymali także młodzi artyści. Nagrody laureatom wręczał podczas uroczystego podsumowania konkursu Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.


Fot. Z archiwum
Szkoły Podstawowej
w Dąbrówce

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Iza
  Odnośnie 0,7 odsyłam do strony internetowej szkoły,tam można znaleźć plakat dotyczący festynu z informacją z jakiej okazji został zorganizowany.Zanim zacznie się komuś zarzucać plecenie bzdur,radzę najpierw sprawdzić fakty.
 • Franio
  Owszem, gratulacje dla Dąbrówki należą się niewątpliwie, ładna wartościowa nagroda. Gratulacje dla uzdolnionej uczennicy. Należy jednak zwrócić uwagę, że mamy na przedmieściach drogą, elitarną szkołę, z maleńkimi klasami i to za nasze wspólne podatki. Jednym szkołom w gminie obcina się fundusze i zwalnia nauczycieli a inne mogą sobie żyć jak za dawnych dobrych, rozpasanych czasów.
 • rodzic2
  ty RODZICU nie masz dziecka w Kazimierzu to się nie przemądrzaj,nasz dyrektor jest bardzo bardzo w porządku!!!
 • pgr owiec
  krowa co ryczy....
 • Yog
  Bez tego 0,7 nikt chyba nie pojmuje twoich szyfrów pijany,więc nie mierz innych swoją miarą-nie każdy pije.
 • pijany znad Grodarza
  fe.Uczniowie też, a może najbardziej Oni, korzystają z komputera, a więc czytają tak CHAMSKIE teksty. Dla przykładu nijakiego / rodzaj nijaki, jaki to pytajnik? /Jacka.
  Gratulacje dla Dąbrówki.
 • Jacek
  Kupcie 0,7, wypijcie i ustalcie wspólnie fakty :)
 • teżzKazimierza
  Droga Izo nie pleć bzdur.
 • ela
  pogratulowac
 • Iza
  Festyn związany był z otwarciem placu rekreacyjno-sportowego.
  A gdzie można zobaczyć nagrodzoną pracę?
 • mix
  I już się czepiacie!Nie ładnie.
 • Emilia
  Redakcjo...
  w niedzielę odbył się w Szkole Podstawowej w Dąbrówce związany z tym festyn,czy nie zmieściło się choć kilka słów o tym ?
 • rodzic
  Brawo!!!!Panią Dyrektor z Dąbrówki proponuję na dyrektora ZS w Kazimierzu ,a Panu Arbuzowi już dziękujemy!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę