Muzykanci zagrają podczas EFKA (video)

Muzyka łemkowska, węgierska, bałkańska, cygańska, żydowska oraz pieśni tradycyjne z niemal wszystkich zakątków Polski – to repertuar zespołu Muzykanci, który wystąpi w sobotę 13 września w ramach Europejskiego Festiwalu kolonii Artystycznych.

Muzykanci to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej doceniony zarówno przez krytyków jak i publiczność. Są laureatami wielu prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja, Grand Prix festiwalu Euro Folk.

Koncertują w Polsce i w Europie, w tym także na renomowanych festiwalach etno i world music: Nowa Tradycja (Warszawa), Rozstaje (Kraków), Brave Festival (Wrocław), Jarmark Jagielloński (Lublin), Ethnoport (Poznań).

Na swoim koncie mają kilka albumów, m.in. debiutancki krążek „Muzykanci” z 1999 r., który w plebiscycie dziennikarzy i krytyków muzycznych nagrodzony został tytułem: „Folkowa Płyta Roku”, a także albumy „A na onej górze..." – z polskimi ballada ludowymi, "Gore Gwiazda” z kolędami oraz nagrany w Czechach studyjno-koncertowy album z udziałem morawskiej grupy Jerzego Pavlicy "Muzykanci i Hradistan".

W Kazimierzu grupa Muzykanci wystąpi 13 września o godzinie 20.00 w SARP-ie w składzie:

:: Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce
:: Jan Słowiński – altówka, basy, śpiew
:: Jacek Hałas – śpiew, lira korbowa, akordeon, drumla
:: Alicja Hałas – bęben obręczowy, gordon

Wstęp wolny.

 

Fot. Z archiwum organizatorów EFKA

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę