Muzeum Nadwiślańskie nadal w remoncie

Wraz z końcem sierpnia  miał się zakończyć kilkuletni remont oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego. Niestety w związku z wystąpieniem COVID-19 termin zakończenia prac uległ zmianie.
Remont w oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego nadal trwa. Mimo tego, że według pierwszych założeń powinien się on zakończyć już jesienią 2019 roku. Potem termin został przedłużony do 31 sierpnia 2020 roku. Jednak jak czytamy w informacji prasowej, w związku z wystąpieniem COVID-19 projekt „Remont konserwatorski i modernizacja ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym” będzie trwać do 30 listopada 2020 roku.

- Projekt jest związany z kompleksowymi pracami konserwatorskimi, restauratorskimi w muzealnych obiektach zabytkowych oraz w ich otoczeniu – czytamy w informacji prasowej. - Trzy spośród pięciu budynków Muzeum Nadwiślańskiego, których dotyczy zadanie tj. Dom z Modliborzyc, willa „Pod Wiewiórką” (oddział Dom Kuncewiczów) oraz Dwór z Gościeradowa przeszły pozytywnie odbiór konserwatorski. Jest w nich już prowadzona działalność statutowa. W dwóch najstarszych obiektach muzealnych: Kamienicy Celejowskiej oraz Spichrzu Ulanowskiego trwają prace budowlane. Są one prowadzone również w otoczeniu budynków, choćby w miejscu ogrodu edukacyjnego oddziału Muzeum Przyrodniczego.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, Kamienicę Celejowską i Spichlerz Ulanowskich (Oddział Przyrodniczy) będziemy mogli odwiedzić dopiero pod koniec roku.

Całkowity koszt projektu przekroczył 17 milionów złotych. Część kwoty pochodzi z funduszy UE, część zaś to dotacja z Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę