Moja Ziemia Święta

W sobotę 19 lipca  kolejny koncert w ramach Letnich Wieczorów Muzycznych. Tym razem Jarosław Kret znany prezenter pogody – z zamiłowania fotografik – będzie promował swój album „Moja Ziemia Święta” wśród organowych akcentów w wykonaniu Roberta Grudnia. W niedzielę – koncert organowy w Janowcu.

Program na organy:

Henry Purcel - Trumpet Tune
Carl Philiph Emanuel Bach - Sonata a-moll
Jan z Lublina - 9 tańców renesansowych
Robert Grudzień - Fantazja Polska

Jarosław Kret - dziennikarz telewizyjny i fotoreporter. Z wykształcenia jest egiptologiem. W 1992 wygrał casting na prezentera wiadomości w prywatnej stacji telewizyjnej NTW (Nowa Telewizja Warszawa). W latach 1993-1995 pracował jako dziennikarz i reporter, przez krótki okres był też prezenterem Teleexpresu. W latach 1995-1999 r. prowadził swoje autorskie programy: Klub Podróżników, Kino Klubu Podróżników i Filmy Kapitana Baranowskiego w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Jest autorem ponad 20 reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce światopoznawczej. Obecnie – prezenter prognozy pogody w programie pierwszym Telewizji Polskiej. Współpracuje z "National Geographic".

Robert Grudzień – dyrektor festiwalu – Letnie Wieczory Muzyczne w Farze Kazimierskiej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Znany jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w programach koncertowych obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności. Występuje m.in. z: Teresą Żylis-Gara, Wiesławem Ochmanem, Konstantym Andrzejem Kulką, Georgijem Agratiną, Krzysztofem Kolbergerem, Jerzym Zelnikiem, Olgierdem Łukaszewiczem, Włodzimierzem Matuszakiem, Grażyną Barszczewską. Współpracuje z Poznańskimi Słowikami, Jerzym Maksymiukiem, Krzysztofem Zanussim i Krzysztofem Pendereckim.

Koncertował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w całej Europie oraz na wielu kontynentach. Posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Jego działalność artystyczna, organizacyjna i charytatywna przyniosły mu szereg nagród i wyróżnień, wśród nich - medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”(2006). Jest honorowym obywatelem: Leżajska, Zelowa, Jędrzejowa oraz Stalowej Woli.
Pełni funkcję dyrektora Fundacji im. Mikołaja z Radomia i organizatora festiwali muzycznych oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Zainicjował festiwale w 48 miastach, m.in. Radom-Orońsko, Leżajsk, Jedrzejów, Kalwaria Zebrzydowska, Zelów, Lublin, Skarżysko-Kamienna. Wykłada gościnnie w Szwajcarii i Niemczech.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę