Młodzi artyści w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

zobacz więcej (8)

W ramach Tygodnia Papieskiego w minioną niedzielę w kazimierskiej farze odbył się koncert papieski – „Młodzi artyści – studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Wystąpili: Piotr Arseniuk – organy i Szymon Gajewski – baryton.
Kazimierski kościół farny słynie z koncertów organowych. Pięknych brzmień zabytkowych organów możemy słuchać przez cały rok. Koncerty odbywają się w ramach różnorodnych festiwali, wydarzeń cyklicznych czy też jednorazowych. W miniony weekend w ramach Tygodnia Papieskiego w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym odbył się koncert papieski „Młodzi artyści – studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”.

Na kazimierskich 400 - letnich organach zagrał Piotr Arseniuk, muzykowi towarzyszył Szymon Gajewski – baryton.

Podczas koncertu publiczność, choć nieliczna, była obecna. Słuchacze musieli jednak zastosować się do wszystkich zasad bezpieczeństwa – przy wejściu do kościoła zdezynfekować ręce oraz mieć zasłonięte usta i nos.

Fragment koncertu obejrzeć można na naszym profilu na Facebooku, całość zaś na profilu parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę