Mistrzostwa za nami (video)

Skomentuj (4)

zobacz więcej (20)

Mistrzostwa Polski w Piłce Plażowej BH Kazimierz Cup’ 2014 za nami. Dwudniowy turniej mimo niesprzyjającej pogody można uznać za udany. Na tyle, że być może powróci tu za rok.

Zakończył się dwudniowy turniej Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Kazimierzu Dolnym. W imprezie wzięło udział 14 drużyn, w tym 7 męskich i 7 kobiecych. Wśród nich pojawiła się także reprezentacja młodzieżowa męska z Ukrainy. Turniej, który w nadwiślańskim Miasteczku odbył się po raz pierwszy można uznać za udany, co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości…

 

- Według opinii sędziów, trenerów i zawodników poziom rozgrywek był bardzo wysoki – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Wszyscy zwracali uwagę na bardzo dobrą organizację i znakomicie przygotowane boiska, na których odbywały się mecze. Mówiono o tym, że przygotowane przez nas boiska nie różnią się niczym od tych, na których do tej pory odbywały się polskie czy nawet europejskie mistrzostwa w piłce ręcznej plażowej. Możemy być więc z siebie dumni.

 

Mimo zmiennej i dość nieobliczalnej aury, zawodnikom nieustannie towarzyszyli kibice. Jedni przyjechali do Kazimierza właśnie na mistrzostwa. Inni dopiero będąc na miejscu dowiedzieli się o imprezie i postanowili na chwilę przystanąć, popatrzeć i pokibicować…

 

- Zatrzymaliśmy się tu na chwilę – mówi pan Tomek, który wraz z rodziną przyjechał do Kazimierza na długi weekend. – Taki niedzielny spacer wałem wiślanym. Ale stoimy tu już chyba pół godziny i prawdopodobnie dopiero porządny deszcz nas stąd przegoni. Bardzo fajna impreza.

 

Pani Anita przy Porcie Jachtowym w Kazimierzu spędziła sporą część soboty. Drugiego dnia turnieju zdecydowała się kibicować zawodnikom dopiero w finale: - Bardzo lubię grać w piłkę ręczną, szczególnie latem na plaży. Razem z mężem i dziećmi spędzamy w ten sposób całe weekendy. Dlatego teraz też tu sterczymy. Mamy parasolki i postaramy się dotrwać do końca!

 

A w finale walka toczyła się do ostatnich minut. Jednak wielkim zwycięzcą tegorocznych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej jest BHT Piotrkowianin z Piotrkowa Trybunalskiego. Zarówno drużyna męska, jak i żeńska odniosły niesamowite sukcesy i zajęły pierwsze miejsca.

 

Udało się więc przygotować w Kazimierzu Dolnym Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Turniej cieszył się dobrą opinią wśród wszystkich uczestników. Jednak czy powrócą oni do nadwiślańskiego Miasteczka za rok? Jest taka możliwość…

 

- Uważam, że jest to bardzo fajna plażowa impreza, która idealnie pasuje do Kazimierza – mówi Grzegorz Dunia. - Chciałbym bardzo, żeby ten turniej odbywał się w naszym Miasteczku cyklicznie, żeby to właśnie Kazimierz Dolny stał się miejscem rozgrywek o mistrzostwo Polski w następnych latach.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju mężczyzn BH Kazimierz Cup 2014:

1. BHT Piotrkowianin

2. BHT Auto Forum Petra

3. SPRP Damy Radę Inowrocław

4. BHT ORŁY Olsztyn

5. BHT Vambresia Wąbrzeźno - sekcja plażowej piłki ręcznej

6. Młodzieżowa Reprezentacja Ukrainy

7. BHT Handball 2013 Koszalin

 

Najlepszy bramkarz: Mikołaj Krekora z BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski

Najlepszy zawodnik: Bartosz Wojdak z BHT Auto Forum Petra Płock

 

Klasyfikacja końcowa turnieju kobiet BH Kazimierz Cup 2014:

1. BHT Piotrkowianin

2. Red Hot Czili Buk

3. Relax AZS AWF Warszawa

4. BHT Byczki Kowalewo Pom.

5. Team Beach Handball - Ruch Chorzów

6. Warszawa SKŁAD

7. Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań

 

Najlepsza bramkarka: Iza Piskała z BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski

Najlepsza zawodniczka: Sylwia Bartkowiak z BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski

 

Fot. Mateusz Stachyra

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ulka
  Słuchajcie, cieszmy się, udała się impreza, została wysoko oceniona przez ludzi sportu. Za rok kibiców będzie więcej. O ile nie zniechęcą ich do przyjazdu komentarze Wiecznie ze Wszystkiego Niezadowolonych.
 • Janek
  Dużo kibiców na zdjęciach nie widać. Musieli się wypowiadać uczestnicy,no i sam burmistrz musiał się pochwalić.
 • error
  boiska waliły mułem :)
 • pijany znad Grodarza
  "

  - Według opinii sędziów, trenerów i zawodników poziom rozgrywek był bardzo wysoki - mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Wszyscy zwracali uwagę na bardzo dobrą organizację i znakomicie przygotowane boiska, na których odbywały się mecze. Mówiono o tym, że przygotowane przez nas boiska nie różnią się niczym od tych, na których do tej pory odbywały się polskie czy nawet europejskie mistrzostwa w piłce ręcznej plażowej. Możemy być więc z siebie dumni."
  No.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę