Minister Karpiński w Kazimierzu

Skomentuj (20)

zobacz więcej (6)

Poseł na Sejm RP i sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Włodzimierz Karpiński w ubiegłym tygodniu spotkał się z mieszkańcami Nałęczowa i Kazimierza. To pierwsze z cyklu jego parlamentarnych spotkań w ramach konsultacji: „Plan dla Polski – porozmawiajmy o konkretach”.

Minister Włodzimierz Karpiński spotkał się z mieszkańcami Kazimierza, aby podsumować pięć lat wspólnych rządów PO i PSL. Na spotkaniu w SAPR-ie przy pełnej sali mówił o sukcesach koalicji rządowej i jej planach na najbliższe lata. Zwracał też uwagę na panujący przy tym w społeczeństwie polskim podział, który należałoby przezwyciężyć w imię interesów Polski.

- Wydaje mi się, mówię to z głębokim przekonaniem jako człowiek kochający swoją ojczyznę, że dzisiaj wielkim problemem nas, synów tej ziemi, są wzajemne relacje. Polska przez wieki nie była tak bezpieczna, przez wieki nie była tak suwerenna. Polska, której synowie są na arenie międzynarodowej uznawani za ludzi godnych najwyższego zaufania. Dlatego chciałem rozmawiać z Państwem, żeby szukać zdrowego dystansu do tych emocji, które nas na co dzień nami targają.

Na spotkaniu nie zabrakło również pytań ze strony mieszkańców, które dotyczyły zarówno spraw ogólnopolskich – jak na przykład kwestia Radia Maryja i Telewizji Trwam – jak i tych regionalnych – jak sprawa puławskich Azotów czy starego mostu na Wiśle w Puławach – i li tylko naszych, kazimierskich, jak kwestia szkoły.

- Straciliśmy szkołę i prosiłbym Pana, jako posła tej ziemi, o pomoc w jej odbudowie, w znalezieniu pieniędzy – mówił radny Leszek Furtas. – Funkcjonowanie szkoły w kontenerach wiąże się ze znacznymi kosztami, które są być może na dłuższą metę niepotrzebnie wydawane. Chcielibyśmy tę szkołę jak najszybciej odbudować.

Radnego w jego prośbie poparł burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia, zapewniając, że stosowne wnioski w sprawie szkoły już zostały złożone za pośrednictwem Wojewody Lubelskiego. Gmina bowiem ubiega się na ten cel o środki finansowe z rezerwy budżetu państwa.

Minister Karpiński przypomniał, że sprawa szkoły w Kazimierzu nie jest mu obojętna. W roku ubiegłym z jego starania z budżetu państwa na rzecz kazimierskiej placówki wyasygnowano 300 tys. zł.

- Jeśli jest taka możliwość – a takie bywają, jeśli chodzi o rezerwę ogólną budżetu państwa – to będzie ona wykorzystana, możecie mieć pewność – powiedział minister, podsumowując prośby o pomoc szkole. – Analizując możliwości mojego resortu, na proste dofinansowanie w sensie sfinansowania nie może być mowy, bo to jest niezgodne z prawem.

Spotkanie w Kazimierzu, które trwało blisko trzy godziny, było jednym z pierwszych w naszym regionie spotkań parlamentarnych ministra Karpińskiego w ramach konsultacji: „Plan dla Polski – porozmawiajmy o konkretach”. Po Nałęczowie i Kazimierzu minister odwiedził jeszcze Janów, Kraśnik i Opole Lubelskie.

- Zdaję sobie sprawę, że przyzwyczailiście się Państwo do tego typu spotkań w okresie przedwyborczym. Jednak moim zdaniem są one potrzebne niezależnie od "czasów", ponieważ słuchanie społeczeństwa to elementarna część pracy każdego, kto pełni funkcję publiczną – mówił w Kazimierzu minister Włodzimierz Karpiński, zaznaczając jednocześnie, że chciałby się w tym samym miejscu spotkać za rok, by zdać sprawę z tego, co udało się w tym czasie wypracować.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (20)

 • tak sobie myślę
  @Janka,będziesz aplikację składać?
  Tylko krótką, bo zrobisz za dużo błędów ortograficznych.
 • ika
  Na bipkazimierz w zakładce ogłoszenia
 • Janka
  Czy moze ktoś wie gdzie można znaleść ogłoszenie o naborze na stanowisko Dyrektora Kaźmierskiego Osrodka Kultury, Promocji i Turtstyki?
 • Marcin
  Hmm, "sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji"...
  Ciekawe, czy poruszył temat cyfryzacji telewizji naziemnej w Kazimierzu, bo z tego co zauważyłem, to ci niemieszkający wysoko na wzgórzach będą z niej najczęściej wykluczeni.
  Nadajniki są bowiem daleko, a "cyfryzacji" tego na Górach nie ma w planach.
 • lustrator
  pijany...-widzisz ,Tadek napisał o tobie tylko pół prawdy i jego post został usunięty,a ty znowu na wierzchu.
 • pijany znad Grodarza
  Tadek, jeno opowiadasz, bo prawda to;"
  Romskie dzieci trafiają do szkół specjalnych, choć nie mają zaburzeń. - Czy jako państwo i społeczeństwo jesteśmy gotowi na nieuchronny napływ ludzi z różnych kultur? - pyta prof. Jacek Wasilewski, socjolog SWPS w Warszawie. - Polacy nie są i nie będą tolerancyjni - stwierdza. - Nigdy nie było sielanki, jeśli chodzi o stosunki z "obcymi"
 • Romek
  Ostatnią umowę gazową z Rosją wynegocjował Waldek z "Nocnej Zmiany" oj tomku
 • pijany znad Grodarza
  @ lustrator.Tobie też polecam. A, tak że zrozumiałej ciekawości. Co u sąsiadów?
 • mix
  Oj ten PIS,, doprowadził do zamachu WTC,wcześniej stworzył Usame ibn Ladina.Nie wiadomo,czy Usama nie jest bratem bliźniakiem,co sądzicie? Ten wampir ( z okładki N) dokonał wielu wielu innych zbrodni.Za co "zbrodniarz" Kaczyński ma być postawiony przez Trybunał!Retoryka jest analogiczna to tej która towarzyszyła propagandystom z okresu ojca naszego wszechmogącego" Józefa Stalina.Teraz ich dzieci... mówią tym samym chóralnym głosem.Porównajmy OLejnik zakowskiego Lisa z głosami Bieruta,Gomólki gebelsa nawet (Finansita rostkoski ostkor
 • oj tomku
  A PIS podpisał umowę na gaz z Rosji przez którą przepłaciliśmy 12 miliardów złotych. I tak można PIS z PO licytować do skutku. To beznadzieja. Efekty jak z tym gazem są dla nas taki że nasze pulawskie AZOTY przez ten droższy gaz dostały w dupę bo przecież go chłoną na potęgę, a to ma przelożenie na podatki lokalne czyli i szpital, zatrudnie itd.
 • Tomek
  Przepraszam za pomyłkę powinno być 50 000 000 000 zł.
 • Tomek
  PO przez pięć lat "rządzenia" sprzedała majątek polskiego narodu za 50000000zł,dług publiczny wzrósł o kilkaset miliardów zł.Pytanie 1.Czy do końca kadencji zdążą wyprzedać resztę majątku narodowego? Pytanie 2.Co ,lub kogo będą sprzedawać potem?
 • lustrator
  pijany...-a ty swoje,nie zdążyłeś ze swoim departamentem spreparować coś na Kaczyńskiego,współczuje twoim sąsiadom.
 • pijany znadGrodarza
  Tadek. Czekasz?. W między czasie polecam książkę Pawła Smoleńskiego pt."Izrael już nie frunie" / Izrael to imię Żyda/. On też czekał na Mesjasza, jak Ty na Kaczyńskiego.Był młody, ale kiedy wyszedł do świeckiej części Jerozolimy , kiedy wszedł do bibliotek zrozumial,że UCZENI ortodoksi wyrzadzili mu wielką krzywdę.
 • tak sobie myslę
  Wartością bezcenną było zebranie w jednym miejscu i jednym czasie osób o każdej orientacji politycznej a nawet niezorientowanych.
  Na dodatek nikt nikogo nie próbował oblać pomyjami lub obrzucić błotem, jak ma to miejsce w internecie.
  Jednak ludzie znają jakież normy i granice, kiedy nie są anonimowi.
 • Tadek
  Zielona wyspa okazała się krowią wysepką pełną łajna. Gospodarka pionowo w dół tak jak sondaże PO, bezrobocie pikuje. KONKRETÓW ŻADNYCH. PR-u cześć dalsza dla sformatowanych idiotów. Kto jeszcze wierzy w te kłamstwa peowskich aparatczyków. Czy jeszcze ktoś myśli , że poza zdjęciem z ministrem Kazimierz lub Nałęczów coś dostaną od tego rządu? Wesołych Świąt.
 • Zośka
  No to szkołę już mamy podobnie jak obiekty sportowe dobrze, że jest bieddronka.....
 • uczeń
  Co tam internet szerokopasmowy, szkoła ważniejsza! Burmistrz zapewniał, że postara sie o pieniądze z ministerstwa. Kiedy będą zatem ministerialne pieniądze na budowę nowej szkoły? I wogóle czy będą? A i co się stanie jak Kazimierz tych wielu milionów zł nie dostanie? Będziemy uczyć się dalej w kontenerach?
 • Aristo
  kurcze a co z internetem szerokopasmowym w Kazimierzu i okolicach ???
 • pijany znad Grodarza
  "- Zdaję sobie sprawę, że przyzwyczailiście się Państwo do tego typu spotkań w okresie przedwyborczym. Jednak moim zdaniem są one potrzebne niezależnie od "czasów", ponieważ słuchanie społeczeństwa to elementarna część pracy każdego, kto pełni funkcję publiczną – mówił w Kazimierzu minister Włodzimierz Karpiński".
  Choroba.Nie wiedziałem o tym.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę