Mikołajkowy prezent

Skomentuj (11)
W dzień świętego Mikołaja dokonano uroczystego otwarcia ulicy Lubelskiej, która w nowej szacie służy mieszkańcom praktycznie już od września br.

W uroczystości oficjalnego oddania do użytku ulicy Lubelskiej uczestniczyły władze miasta i gminy, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz wykonawców i mieszkańcy, także ci najmłodsi. Ceremonii poświecenia ulicy dokonał ksiądz proboszcz Tomasz Leśniewski w obecności księdza kanonika Maćkowiaka.

Rewitalizacja ulicy Lubelskiej trwała około 5 miesięcy – przypomina Maciej Żurawicki, zastępca burmistrza miasta – chociaż same przygotowania do tego przedsięwzięcia – znacznie dłużej. Pierwsze dokumenty w tej sprawie zostały złożone w połowie 2004 roku, a prace wykonawcze zakończono na początku września br.

Jak pamiętamy, najpierw wymieniona została instalacja elektryczna i zainstalowane stylowe lampy uliczne. Potem ułożono nowy chodnik i rozpoczęto prace na jezdni. Pod nadzorem odpowiednich służb wymieniono media głęboko pod powierzchnią drogi - instalacje wodociągowe i kanalizacyjne oraz położono kostkę - do kościoła świętej Anny - granitową, a dalej cementową.

Całość inwestycji to koszt około 2 milionów 600 tysięcy złotych, z czego tylko 200 tysięcy to pieniądze własne gminy. Za największy sukces przy rewitalizacji ulicy Lubelskiej miasto uznaje pozyskanie funduszy ze środków unijnych – Kazimierzowi Dolnemu jako jedynemu w województwie udało się uzyskać dotację z programu ZPORR - Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, który jest jednym z siedmiu programów operacyjnych, służących realizacji Narodowego Planu Rozwoju/Podstaw Wsparcia Wspólnoty na lata 2004-2006. Duże znaczenie też miało pozyskanie dla tego przedsięwzięcia wsparcia finansowego z Ministerstwa Kultury.

Teraz mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się piękną ulicą, która pomyślnie przeszła testy wytrzymałościowe – a przeprowadzali je w obecności władz użytkownicy najbardziej wymagający… jak widać na zdjęciu…

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę