Mikołajkowy prezent

Skomentuj (11)
W dzień świętego Mikołaja dokonano uroczystego otwarcia ulicy Lubelskiej, która w nowej szacie służy mieszkańcom praktycznie już od września br.

W uroczystości oficjalnego oddania do użytku ulicy Lubelskiej uczestniczyły władze miasta i gminy, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz wykonawców i mieszkańcy, także ci najmłodsi. Ceremonii poświecenia ulicy dokonał ksiądz proboszcz Tomasz Leśniewski w obecności księdza kanonika Maćkowiaka.

Rewitalizacja ulicy Lubelskiej trwała około 5 miesięcy – przypomina Maciej Żurawicki, zastępca burmistrza miasta – chociaż same przygotowania do tego przedsięwzięcia – znacznie dłużej. Pierwsze dokumenty w tej sprawie zostały złożone w połowie 2004 roku, a prace wykonawcze zakończono na początku września br.

Jak pamiętamy, najpierw wymieniona została instalacja elektryczna i zainstalowane stylowe lampy uliczne. Potem ułożono nowy chodnik i rozpoczęto prace na jezdni. Pod nadzorem odpowiednich służb wymieniono media głęboko pod powierzchnią drogi - instalacje wodociągowe i kanalizacyjne oraz położono kostkę - do kościoła świętej Anny - granitową, a dalej cementową.

Całość inwestycji to koszt około 2 milionów 600 tysięcy złotych, z czego tylko 200 tysięcy to pieniądze własne gminy. Za największy sukces przy rewitalizacji ulicy Lubelskiej miasto uznaje pozyskanie funduszy ze środków unijnych – Kazimierzowi Dolnemu jako jedynemu w województwie udało się uzyskać dotację z programu ZPORR - Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, który jest jednym z siedmiu programów operacyjnych, służących realizacji Narodowego Planu Rozwoju/Podstaw Wsparcia Wspólnoty na lata 2004-2006. Duże znaczenie też miało pozyskanie dla tego przedsięwzięcia wsparcia finansowego z Ministerstwa Kultury.

Teraz mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się piękną ulicą, która pomyślnie przeszła testy wytrzymałościowe – a przeprowadzali je w obecności władz użytkownicy najbardziej wymagający… jak widać na zdjęciu…

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • s (gość)
  aga
 • mieszkaniec (gość)
  Pieniądze pozostawione przez gości? Pomyśl Anonimie - one nie idą na drogi! W mieście zostają podatki z działalności gospodarczej, a z działalności innych zakładów do budżetu miasta "wraca" niewiele. Taka jest polityka państwa! Oczywiście z popularności miasteczka i ilości gości korzystają przede wszystkim Ci co prowadzą pensjonaty, pokoje gościnne itp. Dzięki temu jakość świadczonych przez nich usług ciągnie rośnie.
  Budżet miasta to ok. 10 mln ??? ( nie wiem dokładnie)
 • Anonim (gość)
  jak na popularność miasteczka , ilość gości i pieniędzy co się z tym wiąże przez nich zostawiane jakoś mizernie to wszystko wygląda ...
 • ........... (gość)
  spoko...........
 • orły (gość)
  Tadziu, zdrowia!
 • VINCI (gość)
  A ja pamiętam bardzo dawne czasy kiedy Nadrzeczną prowadzano małe stadko kóz, my chlapaliśmy się w Grodzarzu. Fajnie było! nikt nie myślał wtedy o remontach ulic, a napewno nie MY!
 • Anonim (gość)
  A Nadrzeczna?!
 • A. (gość)
  A o Witkiewicza zapomnieliście? Myślę, że remont Krakowskiej także się uda... To dobrze, że się dzieje w Kazimierzu chociaż trochę - w tej mierze - czas już po temu najwyższy!
 • Anonim (gość)
  oczywiście mam na myśli tylko drogi, no i jeszcze Senatorska
 • karol (gość)
  Więcej nie będzie - to jedyna perelka władz kazimierskich!!!
 • Anonim (gość)
  Ulica jest piękna. Teraz czekamy na Krakowską, lub inną. Do zrobienia jest mnóstwo.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę