Melodie hebrajskie: konkurs!

W najbliższą sobotę 13 sierpnia Dom Gościnny Beitenu w Synagodze zaprasza na koncert „Melodie hebrajskie”. Wystąpią Karolina Hordyjewicz i Marcin Król. Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia.

- Projekt "Melodie Hebrajskie" powstał jako połączenie dwóch fascynacji: judaizmu i muzyki klasycznej – piszą organizatorzy. –  Zawiera utwory na skrzypce z fortepianem nawiązujące do tradycji, kultury i religii Żydów. " Kadisz" Maurycego Ravela i " Kol Nidrei" w opracowaniu Maxymiliana Pilzera oddają atmosferę modlitw żydowskich. Tryptyk Ernesta Blocha "Baal Shem" to muzyczna podróż do mistycznego świata Chasydów, natomiast "Hava Nagila" oraz utwory Josepha Bonime’a i Georga Perlmana to przykłady żydowskiej afirmacji radości życia.

W programie usłyszymy także utwory z filmu „Lista Schindlera” oraz musicalu „Skrzypek na dachu”. Hebrajskim melodiom towarzyszyć będą przypowieści chasydów Nachmana z Bracławia, Baala Szema Towa, Magida z Kozienic oraz wiersze Bolesława Leśmiana.

Przed kazimierską publicznością wystąpią:

Marcin Król – skrzypek, zafascynowany Judaizmem, a także różnorodnością kultur i tradycji tworzy projekty muzyczne, do których włącza utwory kompozytorów wywodzących się z różnych krajów oraz różnych kręgów kulturowych

oraz

Karolina Hordyjewicz – pianistka, kameralistka, akompaniatorka oraz kompozytor-aranżer i pedagog. Pracuje z Teatrze Muzycznym w Lublinie, współpracuje z Filharmonią Lubelską, licznymi zespołami instrumentalnymi a także wokalnymi, jak również bierze udział w nagraniach płytowych.

Dla tych z Państwa, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe, mamy dwa dwuosobowe zaproszenia na sobotni koncert w Synagodze.

Pytanie konkursowe: Kto jest twórcą chasydyzmu?

Odpowiedzi należy przysyłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl do 11 sierpnia włącznie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w osobnym artykule 12 sierpnia w południe na naszym portalu.

Nagrody to podwójne zaproszenia dla 2 osób.

Zwycięzcy konkursu będą mogli odebrać podwójne zaproszenia w Synagodze ul. Lubelska 4 (wejście od strony Małego Rynku).

Koncert „Melodie hebrajskie" w sobotę 13 sierpnia godz. 18.00 w Synagodze.

Bilety w cenie 30 zł, sprzedaż: Synagoga ul. Lubelska 4, rezerwacja: artbiz@artbiz.eu tel. 692 578 677

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę