Mäkkela na Trzecim Księżycu

Trzeci Księżyc zaprasza na sobotni koncert. Na Scenie Trzydziestu Krzeseł wystąpi fińsko-niemiecki muzyk, autor tekstów i performer Mäkkela.

Mäkkela z pewnością należy do europejskiej sceny awangardowej. Wydał cztery, ciepło przyjęte przez krytykę albumy. Jego utwory to niepowtarzalne hymny lofi-folkowe, a punkowe korzenie doskonale komponują się z nieco przerażającym folklorem i wyjątkowym stylem gitarowym. To wszystko, w połączeniu z charakterystycznym stylem pisania piosenek, pozwoliło mu w 2017 roku zdobyć nominację do Niemieckiej Europejskiej Nagrody Folkowej.

Każdy występ Mäkkeli jest gwarancją hipnotyzujących dźwięków, wydobywanych przede wszystkim z gitary, ale także z irlandzkiej bazouki. Znacząco różnią się od większości przeciętnych piosenkarzy i autorów piosenek. Wyjątkowo intensywne piosenki i energiczne koncerty wyglądają jakby w jednej osobie spotkali się Joe Strummer, Tom Waits i Leonard Cohen.

W ciągu ostatnich trzech lat Mäkkelä z powodzeniem koncertował w Kanadzie, Skandynawii, Europie Wschodniej i Środkowej. Głównie solo, czasem z podobnie myślącymi artystami, takimi jak: Geoff Berner (Kanada), Johnny Campbell (UK), Wax Mannequin (Kanada), Faarao Pirttikangas (Finlandia) lub Nightbird (Finlandia).

sobota 28 września
godz. 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: na miejscu w Trzecim Księżycu i Przystanku Korzeniowa oraz sms: 502722432
wstęp: 20 zł.

 

Tekst: Trzeci Księżyc

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę