Mäkkela na Trzecim Księżycu

Trzeci Księżyc zaprasza na sobotni koncert. Na Scenie Trzydziestu Krzeseł wystąpi fińsko-niemiecki muzyk, autor tekstów i performer Mäkkela.

Mäkkela z pewnością należy do europejskiej sceny awangardowej. Wydał cztery, ciepło przyjęte przez krytykę albumy. Jego utwory to niepowtarzalne hymny lofi-folkowe, a punkowe korzenie doskonale komponują się z nieco przerażającym folklorem i wyjątkowym stylem gitarowym. To wszystko, w połączeniu z charakterystycznym stylem pisania piosenek, pozwoliło mu w 2017 roku zdobyć nominację do Niemieckiej Europejskiej Nagrody Folkowej.

Każdy występ Mäkkeli jest gwarancją hipnotyzujących dźwięków, wydobywanych przede wszystkim z gitary, ale także z irlandzkiej bazouki. Znacząco różnią się od większości przeciętnych piosenkarzy i autorów piosenek. Wyjątkowo intensywne piosenki i energiczne koncerty wyglądają jakby w jednej osobie spotkali się Joe Strummer, Tom Waits i Leonard Cohen.

W ciągu ostatnich trzech lat Mäkkelä z powodzeniem koncertował w Kanadzie, Skandynawii, Europie Wschodniej i Środkowej. Głównie solo, czasem z podobnie myślącymi artystami, takimi jak: Geoff Berner (Kanada), Johnny Campbell (UK), Wax Mannequin (Kanada), Faarao Pirttikangas (Finlandia) lub Nightbird (Finlandia).

sobota 28 września
godz. 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: na miejscu w Trzecim Księżycu i Przystanku Korzeniowa oraz sms: 502722432
wstęp: 20 zł.

 

Tekst: Trzeci Księżyc

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę