Majowy Jarmark Kazimierski

Tradycyjnie wypiekane chleby, twaróg zagrodowy, oscypki, sery kozie oraz zioła i oleje, a także autorskie projekty rękodzieła artystycznego - wszystkie te produkty oraz wiele innych będzie można nabyć podczas Majowego Jarmarku Kazimierskiego już w najbliższy weekend 9 – 10 maja na Rynku.

W najbliższy weekend do Kazimierza zawitają Latające Jarmarki, które razem z Urzędem Miasta i Kazimierskim Ośrodkiem Kultury zorganizują Majowy Jarmark Kazimierski.

Na stoiskach zorganizowanych na Rynku znajdą Państwo tradycyjnie wypiekane pachnące chleby, twaróg zagrodowy, oscypki, sery kozie oraz zioła i oleje. Dla smakoszy - oryginalna chałwa grecka, w różnych smakach. Nie zabraknie również oferty rękodzieła - autorskie projekty biżuterii, drewniane naczynia oraz ceramika, przedmioty z filcu i wiele innych – piszą organizatorzy. - Dla smakoszy - oryginalna chałwa grecka, w różnych smakach.

Oprócz specjałów dla podniebienia przygotowano bogatą ofertę rękodzieła - autorskie projekty biżuterii, drewniane naczynia oraz ceramika, przedmioty z filcu i wiele innych.

- Lubimy i szanujemy wszystko, co naturalne, posiadające swoją historię i tradycję. Skupiamy się na odkrywaniu i prezentowaniu regionalnych wartości, unikalnych perełek, które często zachwycają smakiem, formą, czy wzorem. Docieramy do lokalnych producentów, którzy korzystając z bogactwa swojego regionu, wytwarzają produkty najwyższej jakości. Promujemy twórców ludowych – ich wyrobów są nieocenioną alternatywą dla plastikowego kiczu – zapewniają organizatorzy z Latających Jarmarków.

Naturalną wiec rzeczą jest, że podczas Majowego Jarmarku Kazimierskiego nie mogło zabraknąć kazimierskich twórców ludowych.

Majowy Jarmark Kazimierski już w sobotę i niedzielę 9 i 10 maja w godzinach od 10.00 do 18.00.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę