Majowy Jarmark Kazimierski

Tradycyjnie wypiekane chleby, twaróg zagrodowy, oscypki, sery kozie oraz zioła i oleje, a także autorskie projekty rękodzieła artystycznego - wszystkie te produkty oraz wiele innych będzie można nabyć podczas Majowego Jarmarku Kazimierskiego już w najbliższy weekend 9 – 10 maja na Rynku.

W najbliższy weekend do Kazimierza zawitają Latające Jarmarki, które razem z Urzędem Miasta i Kazimierskim Ośrodkiem Kultury zorganizują Majowy Jarmark Kazimierski.

Na stoiskach zorganizowanych na Rynku znajdą Państwo tradycyjnie wypiekane pachnące chleby, twaróg zagrodowy, oscypki, sery kozie oraz zioła i oleje. Dla smakoszy - oryginalna chałwa grecka, w różnych smakach. Nie zabraknie również oferty rękodzieła - autorskie projekty biżuterii, drewniane naczynia oraz ceramika, przedmioty z filcu i wiele innych – piszą organizatorzy. - Dla smakoszy - oryginalna chałwa grecka, w różnych smakach.

Oprócz specjałów dla podniebienia przygotowano bogatą ofertę rękodzieła - autorskie projekty biżuterii, drewniane naczynia oraz ceramika, przedmioty z filcu i wiele innych.

- Lubimy i szanujemy wszystko, co naturalne, posiadające swoją historię i tradycję. Skupiamy się na odkrywaniu i prezentowaniu regionalnych wartości, unikalnych perełek, które często zachwycają smakiem, formą, czy wzorem. Docieramy do lokalnych producentów, którzy korzystając z bogactwa swojego regionu, wytwarzają produkty najwyższej jakości. Promujemy twórców ludowych – ich wyrobów są nieocenioną alternatywą dla plastikowego kiczu – zapewniają organizatorzy z Latających Jarmarków.

Naturalną wiec rzeczą jest, że podczas Majowego Jarmarku Kazimierskiego nie mogło zabraknąć kazimierskich twórców ludowych.

Majowy Jarmark Kazimierski już w sobotę i niedzielę 9 i 10 maja w godzinach od 10.00 do 18.00.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę