Lodowisko? Już niedługo!

Skomentuj (11)

zobacz więcej (8)

Już niedługo będzie można nałożyć łyżwy i pojeździć po lodzie w centrum Kazimierza. W okolicy placu zabaw powstaje lodowisko. To spontaniczna akcja mieszkańców.

Trwają prace nad przygotowaniem lodowiska usytuowanego – jak w roku ubiegłym – między Grodarzem a placem zabaw. Jak pisaliśmy, plac został już obwałowany i ugnieciony, do czego wykorzystano m.in. ogrodowy walec. Jak mówi Janusz Ziółek z kawiarni Rynkowa, lodowisko to spontaniczna inicjatywa mieszkańców, tych samych, którzy ten pomysł realizowali w roku ubiegłym. Przy lodowisku pracowali panowie Lubiccy, Cezary Wojtanowicz, Ryszard Walencik, Leszek Walczak, Leszek Furtas, Janusz Ziółek i Norbert Paluch. Szkoda tylko, że do grupy inicjatywnej nie dołączył nikt z Internautów – żałują organizatorzy.

We środę wylano pierwsze litry wody, ale do wejścia na lodowisko jeszcze daleko. Na razie trzeba zlodzić ubity śnieg i ziemię pod nią, bo lodowisko powstaje bezpośrednio na trawniku, a ziemia mimo mrozu jeszcze jest zbyt miękka.

Jak podaje Stanisław Wolski – naczelnik kazimierskiej OSP, wpierającej mieszkańców w budowie lodowiska, żeby można było się ślizgać po lodzie, trzeba wylać jeszcze około 20 metrów sześciennych wody, czyli mniej więcej cztery razy wyjechać nowym wozem bojowym. Musi być to rozłożone w czasie, by nie zniszczyć lodowej tafli, bo woda z hydrantu – mimo, że zimna – ma temperaturę dodatnią.

Łyżwy można szykować więc nie wcześniej niż dopiero na poniedziałek. Lodowisko będzie ogólnodostępne.

 

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2020. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę