Literacki wieczór w Dwóch Księżycach

W święta dość często spotykamy się z książką, bo czy może być coś przyjemniejszego od długiego wieczoru spędzonego w towarzystwie dobrej lektury? Jak się okazuje - tak. To spotkanie z autorką naszej ulubionej książki. Gościem hotelu Dwa Księżyce i Państwa będzie lubelska pisarka Monika A. Oleksa.

Święta Bożego Narodzenia to okres intensywnych spotkań, głównie z najbliższą rodziną. Jednak jeśli nie macie Państwo planów na piątkowy wieczór 26 grudnia, zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu autorskim z lubelską pisarką, które odbędzie się w hotelu Dwa Księżyce w Kazimierzu Dolnym. Gościem wieczoru będzie Monika A. Oleksa, autorka wyjątkowo ciepłych, wypełnionych emocjami książek, chyba głównie kierowanych do kobiet.

- Zapraszamy na nastrojowy wieczór literacki w klimacie świątecznym, który poprowadzi lubelska pisarka Monika A. Oleksa – czytamy na plakacie zapowiadającym spotkanie.  Autorka cenionych przez czytelników ciepłych i mądrych książek obyczajowych: „Uśmiech Mima”, „Miłość w kasztanie zaklęta”, „Ciemna strona miłości” oraz premierowej książki „Samotność ma twoje imię”, która powstawała w naszym hotelu Dwa Księżyce.

Monika A. Oleksa mieszka w Lublinie. Jednak jak sama przyznaje, ma dwa domy – ten drugi jest w Dąbkach. To tam tworzy, tam powstają jej powieści, bohaterowie nabierają kształtów i nowych doświadczeń. Pisarka przyznaje również, iż ma wielką słabość do dwóch niewielkich miasteczek lubelskich, do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. W Nałęczowie nieustannie spaceruje po Parku Zdrojowym, choć jego uliczki zna już na pamięć i przesiaduje w kawiarni „Ewelina”, która jest jej ulubionym lokalem w tym mieście.

- Podobnie jest z Kazimierzem – mówi Monika A. Oleksa w wywiadzie dla Przeglądu Czytelniczego. - Też mam tam swoje miejsce. To Hotel i Restauracja „Dwa Księżyce”, położone tuż przy nadwiślańskiej promenadzie. To również tam powstawały obszerne fragmenty mojej książki i tam narodziła się postać Róży, której prawdopodobnie bym nie „spotkała”, gdyby nie pan Aleksander Serwatka, który zaprosił mnie do skorzystania z gościnności „Dwóch Księżyców” i uroków zimowego Kazimierza. Biały obraz miasteczka wciąż mam przed oczami, a kazimierskie sceny są tak wyraźne dzięki temu, że były pisane właśnie tam – w Kazimierzu i Hotelu „Dwa Księżyce”.

Czytaliście Państwo książki Moniki A. Oleksy? Bez względu na odpowiedź, zapraszamy na spotkanie z autorką. Bo przecież czasem zdarza się tak, że najlepsze okazują się te lektury, które trafiają w nasze ręce zupełnie przypadkiem. Może wiec ten świąteczny wieczór zachęci Was do poczytania o miłości, która przychodzi zupełnie niespodziewanie, zupełnie jak samotność, którą czasem bardzo trudno przegonić z naszego życia.

Spotkanie z pisarką odbędzie się 26 grudnia o godzinie 18.00 w Hotelu Dwa Księżyce w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Sadowej. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj sięZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Pokaż stopkę