Letni Bal Charytatywny

Skomentuj (55)
Daniel Olbrychski, Trio Jazzowe Ocieplenie Globalne i Klezmer Band to goście specjalni Letniego Balu Charytatywnego w Ogrodach Michalaków. Dochód – przeznaczony na renowację zegara na Farze.
Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddział w Kazimierzu Dolnym organizuje 9 sierpnia o godzinie 18.00 na zakończenie festiwalu filmowego Dwa Brzegi Letni Bal Charytatywny w ogrodach Dworu Michalaków połączony z aukcją dzieł sztuki, rękodzieła ludowego i przetworów domowych.

Do tej pory swoje obrazy ofiarowali m.in. Jerzy Gnatowski, prof. Kucza Kuczyński, Leszek Furtas, Tomasz Bachanek, Mieczysława Łazorek, Jan i Janusz Michalakowie. Organizatorzy spodziewają się, że podczas aukcji zlicytowanych zostanie ponad 30 obrazów, a także fotografie m.in. Tadeusza Pałki i Stefana Kurzawińskiego. W drodze licytacji nabyć będzie można także pięknie wydane w tym roku albumy o kazimierskiej aptece „Apteka Lichtsona w Kazimierzu Dolnym” oraz albumy z realizacji filmów „Pan Tadeusz” i „W pustyni i w puszczy” z autografami twórców. Autografy artystów podniosą również wartość filmów DVD takich jak: „Dzień świra”, „Zemsta”, Pan Tadeusz”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga w ogródku”. Pod młotek pójdzie także biżuteria artystyczna z pracowni kuzynów prof. Pruszkowskiego – braci Łukasza i Marcina Zaremskich, a także rękodzieło ludowe i przetwory domowe Małgorzaty Szczepkowskiej Duni z Dworu w Wylągach.

Dochód z balu przeznaczony zostanie na renowację zegara na Kościele Farnym, ufundowanego przed wojną przez znanego kazimierskiego aptekarza Stanisława Lichtsona, który czynnie angażował się w życie Miasteczka. Po wojnie zegar ten został zdemontowany i zdewastowany. Inicjatywa przywrócenia zegara Farze zyskała poparcie zarówno rodziny spadkobierców fundatora jak i księdza proboszcza Tomasza Lewniewskiego, który przechowuje pozostałości mechanizmu zegara. Wstępne kosztorysy odrestaurowania i odtworzenia zegara na farze przewidują koszt około 10 tys. zł.  

- Chcemy reaktywować tradycję przedwojennych bali artystów, żeby zrobić coś pozytywnego dla społeczeństwa i Miasteczka i przy okazji miło spędzić czas w dobrym towarzystwie – mówi Włodzimierz Otulak – prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

W związku z Festiwalem Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zapowiada się, że podczas balu licznie reprezentowane będzie towarzystwo filmowo – artystyczne.

Organizatorzy zapowiadają, że jeżeli będzie zainteresowanie, chcieliby urządzać podobne bale cztery razy do roku, stąd nazwa tej imprezy „Letni Bal Charytatywny”.

W związku z tym, ze impreza ma charakter garden party, obowiązują stroje dowolne, choć mile widziane będą kreacje zaskakujące, fantazyjne.

Jednoosobowe zaproszenia w cenie 50 zł do nabycia w Grillu Michalaków ul. Nadrzeczna 24, Kawiarni „Galeria” Rynek 5 i Herbaciarni „U Dziwisza” ul. Krakowska 6.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę