Lalki dla dzieci i dorosłych

zobacz więcej (24)

Europejski Festiwal Kolonii Artystycznych w Kazimierzu Dolnym trwa w najlepsze. Jedną z jego atrakcji są przedstawienia Grupy Teatralnej Klinika Lalek z Karkonoszy.

Mały Rynek w Kazimierzu Dolnym w piątek 12 września zamienił się na pół godziny w krainę pełną czarów i fantastycznych postaci. Wszystko to za sprawą spektakularnego przedstawienia znanej w Polsce i w Europie Grupy Teatralnej Klinika Lalek.

Elementem charakterystycznym dla spektakli Kliniki Lalek są pokaźnych rozmiarów lalki, machiny oraz instalacje uatrakcyjniające widowisko. Muzyka grana jest na żywo przez orkiestrę i aktorów. Kazimierscy widzowie Festiwalu Kolonii Artystycznych mieli okazję to zauważyć już w czwartek, kiedy na zwieńczenie pierwszego dnia imprezy Klinika Lalek zaprezentowała na Rynku „Poemat o słońcu i księżycu”.

Spektakl "Księga Gór", który zobaczyliśmy w Kazimierzu w piątek, opowiadał historię księżniczki Emmy, ukochanej Liczyrzepy, która została zamieniona w żabę podczas własnych zaślubin. Po naradzie specjalistów okazało się, że jedynym sposobem na odczarowanie kobiety jest stworzenie opery z udziałem Chopina, Goethego oraz Haszka.  Oprócz europejskich muzyków przed publicznością pojawili się także roztańczeni Dzielny Wojak Szwejk oraz Rozbójnik Ondraszek.

Przerażenie wśród zgromadzonej na Małym Rynku małej i całkiem dorosłej publiczności wywołał alchemiczny Doktor Faust, który dzięki znajomości czarów cofnął klątwę i sprawił, że księżniczka Emma znów stała się człowiekiem. Jak to w bajkach bywa, całość zakończyła się hucznym weselem, na którym gośćmi były także dzieci, które z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów przedstawienia.

Przypominamy, że Europejski Festiwal Kultury ciągle trwa. Jeszcze w programie:

SOBOTA / 13 WRZEŚNIA

20:00 - Koncert zespołu „Muzykanci” / SARP / Rynek 20

NIEDZIELA / 14 WRZEŚNIA

10:00 -
Rejs statkiem do Mięćmierza / Port
11:00 - 14:00 - Mięćmierz Artystów / Mięćmierz
11:15 - Prezentacja multimedialna pt. „Mięćmierz – wioska Artystów” / Galeria „Klimaty”
12:15 - Wystawa fotografii Tomka Sikory pt. „Kiedy wieś zasypia” / Galeria „Na Płocie”
12:30 - Pokaz malarstwa Hanny Ewy Masojady pt. „Jedwabie na Jabłoniach”
13:00 - Koncert kwartetu smyczkowego „ESMUS” / Kawiarnia „Pod skrzydłami” / Wiatrak, Mięćmierz 10
16:00 - 16:20 - Wprowadzenie do filmu – reżyser Wiesław Dąbrowski i dr Renata Piatkowska / KOKPiT
16:25 - 17:25 - Projekcja filmu pt. „Kazimierz unicestwiona idylla” (40 min.) / KOKPiT
18:00 - Oficjalne zakończenie festiwalu / Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego / Rynek 19

Organizatorzy – Stowarzyszenie Kazimierska Konfraternia Sztuki – Kolonia Artystyczna, Muzeum Nadwiślańskie, Gmina Kazimierz Dolny, Gmina Worpswede (Niemcy), Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierz Dolny, Gmina Worpswede oraz Instytut Wilhelma Fraengera w Berlinie – zapraszają miłośników sztuki do Miasteczka jesienią od 11 do 14 września!

 

Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy.

 

Tekst: Mateusz Łysiak
Foto: Mateusz Stachyra

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę