Kto wygrał bilety na koncert zespołu Berberys?

W najbliższą sobotę w kazimierskiej synagodze wystąpi grupa Berberys. W przygotowanym na naszym portalu konkursie można było wygrać dwie podwójne wejściówki na koncert. Kto otrzyma bilety?

W skład grupy Berberys wchodzą muzycy specjalizujący się w muzyce folkowej. Wykonują oni utwory wokalne w językach: jidysz, hebrajskim, macedońskim, serbskim, angielskim, hiszpańskim i oczywiście polskim. W najbliższą sobotę wystąpią oni przed kazimierską publicznością i zaprezentują swój tradycyjny klezmerski repertuar obejmujący takie utwory jak: Freilach in c, Ajde Jano, Oj mame, mame czy Hava Nagila.

W przygotowanym przez nas i organizatorów koncertu konkursie można było wygrać dwie podwójne wejściówki na wydarzenie. Pytaliśmy o to, dlaczego chcielibyście wybrać się właśnie na ten koncert i kogo zabralibyście ze sobą. Najciekawszych odpowiedzi udzieliły panie: Katarzyna Guzek i Barbara Kręgiel.

Oto nagrodzone wypowiedzi:


„Dlaczego chciałabym się wybrać na koncert zespołu Berberys? Odpowiedź jest prosta - szukam swoich korzeni. W wieku 42 lat dowiedziałam się, że mam urodę Żydówki. Nawet przewodnik w Wilczym Szańcu powiedział do Pań z wycieczki: to młoda Żydówka. Jestem ciekawa kultury żydowskiej, folkloru żydowskiego. Uwielbiam skrzypce, to muzyka dla moich uszu. Nigdy nie byłam na koncercie tego zespołu, więc z wielką przyjemnością zabiorę ze sobą moja koleżankę, z którą znam się od dzieciństwa”. Katarzyna Guzek

„Bo weekend jest po to, żeby się bawić. A ta muzyka idealnie będzie pasować do naszego pobytu w urokliwym miasteczku jakim jest Kazimierz Dolny. Zabrałabym ze sobą mojego ukochanego pianistę - towarzysza życia od 4 lat i 4 miesięcy.” Barbara Kręgiel

Koncert zespołu Berberys odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia o godzinie 20.00 w budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia: KupBilecik.pl, PanBilet.pl, w dniu koncertu w Dawnej Synagodze
Rezerwacje: Dawna Synagoga (tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl)

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2019.
Pokaż stopkę