Kto pierwszy, ten lepszy

Skomentuj (2)

zobacz więcej (26)

Szeregiem różnych umiejętności, również tych niezwiązanych z gaszeniem pożarów, wykazały się jednostki OSP z gmin Kazimierz Dolny oraz Janowiec. Na boisku w Bochotnicy odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze.

Praca strażaka to nie taka prosta sprawa. Oprócz odwagi i chęci niesienia pomocy innym, członkowie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej muszą wykazać się dużą sprawnością. W niedzielne południe na stadionie Orłów Kazimierz w Bochotnicy jednostki OSP z gmin kazimierskiej oraz janowieckiej mieli okazję zmierzyć się w kilku konkurencjach.

W zawodach wystartowało 21 drużyn: 13 męskich, 3 kobiece, 4 męskie młodzieżowe oraz jedna kobieca młodzieżowa. 15 jednostek reprezentowało gminę Kazimierz Dolny, pozostałe zaś gminę Janowiec. Zmagania zostały podzielone na trzy konkurencje: niepunktowaną musztrę, sztafetę 7x50m oraz ćwiczenia bojowe z motopompą. Dwa ostatnie wyzwania wiązały się z pomiarem czasu, czyli innymi słowy: kto pierwszy, ten lepszy.

Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji była sztafeta. Każda jednostka oddelegowała do niej siedmiu strażaków. Zamiast standardowej pałeczki używanej na sportowych arenach, uczestnicy zmagań biegli z… prądownicą! Na swojej drodze napotykali różne przeszkody: płotki oraz ścianki do przeskoczenia, a także tyczki, między którymi musieli manewrować slalomem.

Ostatnią konkurencją były ćwiczenia bojowe z motopompą. Ponownie niezmiernie ważny był czas wykonywania każdego z zadań. Oprócz szybkości liczyła się tu także precyzja, ponieważ bacznej obserwacji sędziów nie umknął nawet najmniejszy błąd przy łączeniu kolejnych elementów węża pożarniczego.  Zwieńczeniem tej konkurencji było wypuszczenie strumienia wody wysoko w górę, co było sygnałem dla publiczności oraz sędziów, że ćwiczenie zostało zakończone.

Dziesiątki ludzi zgromadzonych na trybunach, mimo męczącego upału, dzielnie dopingowało wszystkie jednostki OSP. Największą sympatią publiczności cieszyła się dziewczęca drużyna młodzieżowa z Rzeczycy. Trzeba przyznać, że drobne dziewczyny przy motopompie to rzadki widok.

Zawody gminne przeprowadzone w Bochotnicy oprócz wyłonienia najlepszych jednostek w gminach ulokowanych po dwóch stronach Wisły miały również na celu wytypowanie drużyn, które w ostatnią niedzielę sierpnia wystąpią na zawodach powiatowych w Wąwolnicy. Dzięki wygranym w swoich kategoriach wiekowych do dalszego etapu zmagań zakwalifikowały się męskie drużyny OSP z Kazimierza Dolnego oraz Janowca, a także kobieca drużyna z Wierzchoniowa. Życzymy tym jednostkom dalszych sukcesów!

Oficjalne wyniki gminnych zawodów sportowo-pożarowych:

Męskie Drużyny Pożarnicze z gminy Kazimierz Dolny:
1.    Kazimierz Dolny
2.    Witoszyn
3.    Rzeczyca
4.    Wierzchoniów
5.    Bochotnica
6.    Dąbrówka
7.    Skowieszynek

Męskie Drużyny Pożarnicze z gminy Janowiec
1.    Janowiec
2.    Janowice
3.    Wojszyn
4.    Nasiłów
5.    Oblasy
6.    Trzcianki

Kobiece Drużyny Pożarnicze z gminy Kazimierz Dolny
1.    Wierzchoniów
2.    Skowieszynek
3.    Witoszyn

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gminy Kazimierz Dolny
1.    Witoszyn
2.    Rzeczyca
3.    Kazimierz Dolny
4.    Bochotnica

Dziewczęce Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gminy Kazimierz Dolny
1.    Rzeczyca


Tekst i foto: Katarzyna Gurmińska

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę