Kryształowy jubileusz Nocowanie.pl

W tym roku mija 15 lat od debiutu portalu Nocowanie.pl, u początków którego leży Kazimierski Portal Internetowy. Dziś Nocowanie to najważniejszy gracz wśród witryn prezentujących oferty obiektów noclegowych. Co miesiąc zagląda na niego 3 miliony turystów szukających noclegów przed planowaną podróżą, a z jego usług korzysta 12 tysięcy zadowolonych klientów.
Nocowanie.pl to dzisiaj najpopularniejszy portal noclegowy w Polsce. Na początku tworzyło go zaledwie kilka osób, obecnie zespół liczy ponad stu specjalistów, którzy wprowadzają w życie hasło „Najlepsza podróż zaczyna się od wyboru noclegu...”

Nocowanie.pl. Takie były początki


Historia Nocowanie.pl rozpoczęła się w 2003 roku od pracy dyplomowej studenta Politechniki Lubelskiej Kamila Rucińskiego. Tak powstał serwis internetowy jego rodzinnego miasta, Kazimierza Dolnego, prezentujący aktualne informacje oraz oferty noclegowe. Pomysł okazał się trafiony, a strona zaczęła przynosić pierwsze zyski.

– Dwa lata później w 2005 powstał pomysł na portal Nocowanie.pl, jako kontynuacja pierwszego projektu, z tym że na większą skalę. Całą pracę wykonywałem wtedy sam, z redakcyjną pomocą żony. Pierwsze skrypty strony pisałem samodzielnie, w międzyczasie rysowałem projekt graficzny, robiłem zdjęcia i składałem newsy i oferty reklamowe dla potencjalnych klientów – opowiada Kamil Ruciński, założyciel Nocowanie.pl.

Początki Nocowanie.pl to Warszawa, ale wkrótce serwis przeniósł się do położonego bliżej kazimierskiego źródła Lublina. Rucińscy tu właśnie zajęli się rozwojem portalu. Wynajęli pierwsze biuro i zatrudnili współpracowników: osoby, które wpisywały kwatery do systemu, zbierały informacje i zdjęcia, weryfikowały ogłoszenia, sprzedawały reklamy, ale także obudowały serwis tekstami.

Nocowanie.pl. Wykorzystujemy szansę na sukces


Tajemnicą sukcesu firmy jest odwaga w wyznaczaniu celów i konsekwencja w ich realizacji. Dzięki temu jej siedziba mogła się przenieść z niewielkiego mieszkanka na obrzeżach miasta do prestiżowego biurowca w centrum. Po drodze było też kilka innych przystanków – każdy oznaczał kolejny ważny etap w rozwoju portalu.

– Dziś możemy się pochwalić ponad 3 milionami turystów miesięcznie, około 60 tysiącami zapytań o nocleg dziennie oraz ponad 50 milionami odsłon serwisu miesięcznie – wylicza Kamil Ruciński.

Tak dobre wyniki są możliwe dzięki pracy całego zespołu, nie tylko pracującego w lubelskiej centrali firmy, ale także działającego w regionie. To dzięki tym ludziom udaje się unikać publikowania nierzetelnych ofert noclegów, nieaktualnych zdjęć pokoi czy ogłaszania pensjonatów, które zakończyły już działalność. Nocowanie.pl prowadzi czterostopniową weryfikację ofert, a gdy obiekt przejdzie ją pomyślnie, otrzymuje certyfikat „Sprawdzony obiekt”. Dla turystów to sygnał, że miejsce jest godne zaufania i warto zarezerwować tam nocleg.

– Nasz przedstawiciel odwiedza obiekty i robi zdjęcia autentycznych warunków pobytowych. To dwa pierwsze stopnie weryfikacji. Kolejne to czas od jakiego obiekt korzysta z portalu oraz promocja obiektów otwartych na opinie turystów, a zatem takich, które konstruktywnie wykorzystują spostrzeżenia klientów i pozostają z nimi w stałej interakcji. Nocowanie.pl nie tylko oferuje miejsca noclegowe, ale skupia społeczność właścicieli i turystów, łącząc ich wzajemnie – wyjaśnia Kamil Ruciński.

Na Nocowanie.pl turyści znajdują nie tylko sprawdzone noclegi. Portal pomaga w dostosowaniu prezentowanych propozycji do ich indywidualnych preferencji. By nie tracić czasu na przeglądanie długiej listy i od razu trafić na dobre miejsce, wystarczy wybrać odpowiednie udogodnienia. Turyści planujący wyjazd znajdą tu także artykuły, informacje o imprezach oraz atrakcjach w miejscowości, którą odwiedzają. Wszystkie najważniejsze wiadomości potrzebne do zaplanowania urlopu są więc w jednym miejscu.

Portal Nocowanie.pl usprawnia prowadzenie działalności turystycznej również osobom, które wynajmują noclegi. Specjalnie dla nich przygotowano szereg korzyści dostępnych w ramach abonamentu. Do najważniejszych należy bezpłatna aplikacja mobilna Nocowanie.pl, tworzenie bezpłatnych stron www, kalendarz dostępności obiektu czy możliwość pobierania przedpłat online bez prowizji od turystów. Warto również wspomnieć o tutorialach wyjaśniających właścicielom obiektów noclegowych, w jaki sposób mogą korzystać ze wszystkich przygotowanych dla nich usprawnień i udogodnień.

Nocowanie.pl. Jesteśmy częścią historii polskiego Internetu

Portal Nocowanie.pl to także nowoczesna, przyjazna dla użytkowników witryna internetowa. Jej twórcy dbają o to, by odpowiadała współczesnym trendom – stąd na przestrzeni 15 lat kilkukrotnie zmieniała się szata graficzna, kolorystyka i kształt loga, jak też sam układ strony. Śledząc te zmiany, możemy się przekonać, jak bardzo zmienił się polski Internet. Jesteśmy częścią jego historii.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę